Aktualności dla inwestora

Gmina Kluczbork wśród samorządów najaktywniej pozyskujących inwestorów!

W dniu 28.10.2022 podczas gali podsumowującej Opolski Kongres Gospodarczy, Gmina Kluczbork została wyróżniona przez Marszałka Andrzeja Bułę oraz Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Tomasza Hanzela i znalazła się wśród 7 samorządów, które najaktywniej pozyskują inwestorów.

Kolejny inwestor InPost na strefie ekonomicznej w Kluczborku

Kolejny inwestor InPost na strefie ekonomicznej w Kluczborku
DL INVEST GROUP oddaje do użytku magazyn ostatniej mili dla InPost. Magazyn dla firmy InPost został zrealizowany w Kluczborku przy ulicy Wołczyńskiej 15 na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstał magazyn o powierzchni 5500 mkw. nowoczesnych powierzchni w tym 800 mkw. powierzchni biurowej. Planowane zatrudnienie docelowe to 60-70 osób.

Kluczborskie firmy znalazły się VII edycji rankingu firm województwa opolskiego

Gratulacje dla kluczborskich firm! W VII edycji Rankingu firm województwa opolskiego "Złota Setka 2021", organizowanego przez Nowa Trybuna Opolska NTO oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki znalazło się kilka firm z terenu gminy Kluczbork. W najważniejszym rankingu, wśród stu "Filarów opolskiej gospodarki" znalazły się SIEGENIA-Group PolskaP.V. Prefabet Kluczbork Famel Sp. z o.o. oraz Aspöck Automotive Polska  Z kolei wśród stu "Tygrysów opolskiej gospodarki" znalazło się 7 kluczborskich firm. Były to ponownie Aspöck Automotive Polska  P.V. Prefabet Kluczbork, Famel Sp. z o.o. i SIEGENIA-Group Polska a ponadto FlaxpolCentrala Nasienna Kluczbork i TYRON Sp z o.o. Wśród "Jaskółek opolskiej gospodarki", w kategorii małych przedsiębiorstw na drugim miejscu znalazła się Ewa Godyla Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EWA". Doceniono też PROFES Spółdzielnię Socjalną OWES dla Subregionu Północnego. Ranking stworzony jest w oparciu o twarde dane liczbowe, w tym wskaźniki rentowności, dynamiki wzrostu czy wyniki netto.

Więcej szczegółów w załączonym pliku: http://plikoskop.polskapress.pl/OP/Nowa_Trybuna_Opolska_dodatek_komercyjny_3_14_12_2021.PDF?fbclid=IwAR3aReFVp-LxRfOoRVQDtrlPOOrhfKYuXoSNdsEfxBwhOGJHzJQbLZafEFI 

Zakończono uzbrojenie strefy ekonomicznej przy ul. Wołczyńskiej.

Zakończono prace związane z uzbrojeniem terenu po dawnym tartaku przy ul. Wołczyńskiej w Kluczborku. Dzięki temu powstał atrakcyjny teren inwestycyjny, a część działek znalazła już nowych właścicieli. Prace obejmowały budowę ponad półkilometrowej drogi asfaltowej wraz z oświetleniem i chodnikiem, powstała sieć wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna i deszczowa.

Więcej: https://www.kluczbork.eu/944,aktualnosci-2021?tresc=19160 

Uzbrojenie terenu inwestycyjnego przy ul. Wołczyńskiej w Kluczborku.

„Uzbrojenie terenu WSSE przy ul. Wołczyńskiej w Kluczborku” to kolejny projekt na które Gmina Kluczbork pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych. Całkowita wartość projektu to 3 444 068,52 zł, w tym dofinansowanie 2 048 599,25 zł. Obecnie trwają prace budowlane.

Więcej: https://www.kluczbork.eu/944,aktualnosci-2021?tresc=18019 

Budowa magazynu meblowego MWM Meble – kolejna inwestycja w Kluczborku

Przedsiębiorstwo MWM Trade sp. z o.o. inwestuje w Kluczborku. Do końca 2022 roku przewidywane jest powstanie dużego magazynu meblowego, należącego do popularnego sklepu meblowego meblemwm.pl. Hala będzie znajdować się przy ulicy Wołczyńskiej, na terenie dawnego tartaku. Imponować może skala przedsięwzięcia, ponieważ docelowo będzie to największy magazyn meblowy w okolicy.

Więcej: https://www.kluczbork.eu/944,aktualnosci-2021?tresc=17807 

Spółka DL Invest Group zakupiła 3 działki inwestycyjne

W dniu 21.01.2021., w Kancelarii Notarialnej pana Adama Sokołowskiego podpisano Akt Notarialny o sprzedaży działek, o łącznej powierzchni 3 ha, położonych na terenie dawnego tartaku przy ul. Wołczyńskiej w Kluczborku. Nabywcą tych działek jest katowicka spółka DL Invest Group  która w tym miejscu zamierza wybudować magazyn dystrybucyjny o łącznej powierzchni zabudowy 5500 m2, w tym pomieszczenia biurowe o powierzchni około 800 m2. Jego jedynym najemcą będzie InPost sp. z o.o, właściciel m.in. popularnych „paczkomatów”. Według planów, magazyn powinien zostać uruchomiony 01.03.2022. a zatrudnienie ma tam znaleźć docelowo 60 – 70 osób. 

Więcej: https://www.kluczbork.eu/944,aktualnosci-2021?tresc=16322