Aktualności dla inwestora

Certyfikat "Standardy obsługi inwestora w samorządzie opolskim" 2023

Gmina Kluczborka razem z 41 samorządami Województwa Opolskie otrzymała certyfikat za wdrożenie standardów obsługi inwestora. W dniu 22 czerwca 2023 r. podczas konferencji podsumowującej 4-letni projekt "Standardy obsługi inwestora w samorządzie opolskim" certyfikat odebrał Grzegorz Błażewski naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy, będący jednocześnie uczestnikiem projektu.

Więcej: https://www.kluczbork.eu/1372,certyfikat-standardy-obslugi-inwestora-w-samorzadzie-opolskim-2023 

Kluczborskie firmy znalazły się w rankingu ZŁOTA SETKA 2022

Cieszy niezmiernie fakt, że 8 kluczborskich firm znalazło się w prestiżowym rankingu ZŁOTA SETKA 2022

Gmina Kluczbork wśród samorządów najaktywniej pozyskujących inwestorów!

W dniu 28.10.2022 podczas gali podsumowującej Opolski Kongres Gospodarczy, Gmina Kluczbork została wyróżniona przez Marszałka Andrzeja Bułę oraz Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Tomasza Hanzela i znalazła się wśród 7 samorządów, które najaktywniej pozyskują inwestorów.

Kolejny inwestor InPost na strefie ekonomicznej w Kluczborku

Kolejny inwestor InPost na strefie ekonomicznej w Kluczborku
DL INVEST GROUP oddaje do użytku magazyn ostatniej mili dla InPost. Magazyn dla firmy InPost został zrealizowany w Kluczborku przy ulicy Wołczyńskiej 15 na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstał magazyn o powierzchni 5500 mkw. nowoczesnych powierzchni w tym 800 mkw. powierzchni biurowej. Planowane zatrudnienie docelowe to 60-70 osób.

Kluczborskie firmy znalazły się VII edycji rankingu firm województwa opolskiego

Gratulacje dla kluczborskich firm! W VII edycji Rankingu firm województwa opolskiego "Złota Setka 2021"

Zakończono uzbrojenie strefy ekonomicznej przy ul. Wołczyńskiej.

Zakończono prace związane z uzbrojeniem terenu po dawnym tartaku przy ul. Wołczyńskiej w Kluczborku. Dzięki temu powstał atrakcyjny teren inwestycyjny, a część działek znalazła już nowych właścicieli. Prace obejmowały budowę ponad półkilometrowej drogi asfaltowej wraz z oświetleniem i chodnikiem, powstała sieć wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna i deszczowa.

Więcej: https://www.kluczbork.eu/944,aktualnosci-2021?tresc=19160 

Uzbrojenie terenu inwestycyjnego przy ul. Wołczyńskiej w Kluczborku.

„Uzbrojenie terenu WSSE przy ul. Wołczyńskiej w Kluczborku” to kolejny projekt na które Gmina Kluczbork pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych. Całkowita wartość projektu to 3 444 068,52 zł, w tym dofinansowanie 2 048 599,25 zł. Obecnie trwają prace budowlane.

Więcej: https://www.kluczbork.eu/944,aktualnosci-2021?tresc=18019 

Budowa magazynu meblowego MWM Meble – kolejna inwestycja w Kluczborku

Przedsiębiorstwo MWM Trade sp. z o.o. inwestuje w Kluczborku. Do końca 2022 roku przewidywane jest powstanie dużego magazynu meblowego, należącego do popularnego sklepu meblowego meblemwm.pl. Hala będzie znajdować się przy ulicy Wołczyńskiej, na terenie dawnego tartaku. Imponować może skala przedsięwzięcia, ponieważ docelowo będzie to największy magazyn meblowy w okolicy.

Więcej: https://www.kluczbork.eu/944,aktualnosci-2021?tresc=17807 

Spółka DL Invest Group zakupiła 3 działki inwestycyjne

W dniu 21.01.2021., w Kancelarii Notarialnej pana Adama Sokołowskiego podpisano Akt Notarialny o sprzedaży działek, o łącznej powierzchni 3 ha, położonych na terenie dawnego tartaku przy ul. Wołczyńskiej w Kluczborku. Nabywcą tych działek jest katowicka spółka DL Invest Group  która w tym miejscu zamierza wybudować magazyn dystrybucyjny o łącznej powierzchni zabudowy 5500 m2, w tym pomieszczenia biurowe o powierzchni około 800 m2. Jego jedynym najemcą będzie InPost sp. z o.o, właściciel m.in. popularnych „paczkomatów”. Według planów, magazyn powinien zostać uruchomiony 01.03.2022. a zatrudnienie ma tam znaleźć docelowo 60 – 70 osób. 

Więcej: https://www.kluczbork.eu/944,aktualnosci-2021?tresc=16322