Baza agroturystyki

  • Gospodarstwo agroturystyczne Barbary i Witolda Stodołów

Gospodarstwo agroturystyczne Barbary i Witolda Stodołów

Bogdańczowice 21, 46-233 Bąków
tel. 77 413 18 17
kom. 602 538 469
Noclegi na polu namiotowym 20 miejsc, możliwość ustawienia 5 przyczep campingowych


Jazda konna, mini zoo (konie, wietnamskie świnki, krowy, kozy, psy). Wypożyczalnia kajaków, łowienie ryb. Możliwość przyjazdu z własnymi zwierzętami. Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Języki: niemiecki.

 

  • Agroturystyczne Gospodarstwo Ekologiczne „Agrochatka”

Agroturystyczne Gospodarstwo Ekologiczne „Agrochatka”

Elżbieta i Jerzy Woźniakowie
Biadacz-Brodnica 17, 46-233 Bąków
tel. 77 413 21 01
kom.  603 404 530
10 miejsc w pokojach 2, 3, 4-osobowych, istnieje możliwość rozbicia namiotu lub pozostawienia przyczepy campingowej,
a także spania na sianie

Wyżywienie we własnym zakresie lub na życzenie – przygotowywane przez gospodynię. Do dyspozycji gości: kuchnia, grill, stół do ping-ponga, mini kosz, miejsce zabaw dla dzieci. Istnieje możliwość przyjazdu z własnymi zwierzętami. Języki: niemiecki, angielski, rosyjski. Specjalna oferta dla szkół i przedszkoli (warsztaty edukacyjne i lekcje przyrody), firm (imprezy integracyjne, grzybobrania), wycieczki rowerowe. Nowością w ofercie są warsztaty dla szkół i przedszkoli nt. integracji z UE oraz kursy I i II stopnia, seminaria, wykłady i konsultacje z feng shui.

  • Demonstracyjne gospodarstwo ekologiczne "EKOSTYL”

Demonstracyjne gospodarstwo ekologiczne "EKOSTYL”

Iwona i Janusz Śliczni
Biadacz-Kamienisko 6
46-233 Bąków
tel. 77 413 21 66
kom. 504 259 250
www.ekostylsliczni.pl

Warsztaty edukacji ekologicznej w przygotowanym do tych zajęć gospodarstwie ze zwierzętami (koń, krowa, kozy, króliki, świnki, kury, psy hodowlane, koty). Od 1986 roku gospodarze uprawiają ziemię (10 ha) metodą ekologiczną. Pokój do wynajęcia i sala do zajęć. Języki: angielski i niemiecki.

  • Gospodarstwo agroturystyczne "Michałówka"

"Michałówka"

Borkowice ul. Kraskowska 21A
46-243 Bogacica
tel. 77 420 35 26
tel. kom. 0 602-383-588
2 miejsca noclegowe

Ponad hektarowe gospodarstwo „Michałówka” w Borkowicach prowadzą Barbara i Michał Malinowscy. Liczni goście, przybywający do Michałówki, zgodnie stwierdzają, że „jest tu szczęśliwie”. Oddalenie ok. 600 m. od wsi i głównej drogi daje komfort życia „razem a jednocześnie osobno”. Gospodarstwo oferuje możliwość hipoterapii, wykorzystując do rehabilitacji dzieci „koniki polskie”. Oprócz sześciu koników gospodarze hodują psy, ptactwo różnego gatunku (ozdobne kury, kaczki, gołębie, bażanty, lecz największą ozdobą są pawie). „Michałówka” w 2004 roku brała udział w konkursie „Piękna Wieś opolska” ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski województwa Opolskiego i została wyróżniona w kategorii „Najpiękniejsza zagroda”.

  • Gospodarstwo agroturystyczne "u Renaty"

Gospodarstwo agroturystyczne "u Renaty"

ul. Wiejska 21
46-243 Bażany
tel. 77 413 78 95, 600 566 524

Nasza agroturystyka znajduje się we wsi Bażany, oddalonej od Kluczborka o 9 km. W pobliżu naszej wioski znajduje się rezerwat przyrody, chroniący naturalny bór sosnowy. Najcenniejszymi gatunkami w rezerwacie są jałowce, które w medycynie naturalnej mają zastosowanie w leczeniu takich chorób jak: artretyzm, cukrzyca czy nadczynność tarczycy.
Dysponujemy 5 pokojami gościnnymi, w których możemy ugościć 12 osób jednocześnie. Nasi goście mogą korzystać z pełni wyposażonego aneksu kuchennego. W każdym pokoju oraz na podwóku istnieje możliwość korzystania z bezprzewodowej sieci wi-fi.
Obok naszego gospodarstwa znajduje się niedawno odnowiony plac zabaw dla dzieci, boiska do piłki nożnej i koszykówki, miejsce na grillowanie oraz sklep spożywczy. Dumą naszej miejscowości jest pięknie grająca orkiestra, często koncentrująca dla naszych mieszkańców i gości. Przez naszą miejscowość przebiegają trasy rowerowe, które wytyczone są na terenie całej gminy. Naszym gościom udostępniamy rowery, a dla tych zmotoryzowanych - parking na posesji. Porozumiewamy się też w języku niemieckim.

Ekologiczne gospodarstwo „U Joli i Grzesia”

Jolanta i Grzegorz Urbanowiczowie
ul. Kozłowicka 77, Biadacz,
46-233 Bąków
tel. 77 413 20 58

Gospodarstwo znajduje się przy trasie ścieżki rowerowej „Gościnne Zagrody”. Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży, możliwość wypożyczenia roweru, zakupu produktów z gospodarstwa ekologicznego.

„U Krzysia”

Leokadia i Józef Felis i syn Krzysztof
Badacz-Kamienisko 15
46-233 Bąków
tel. 77 413 21 76

Gospodarstwo, w którym nowoczesność łączy się z tradycją. Hobby gospodarza jest zbieranie starych maszyn rolniczych, a gospodyni - uprawa roślin kwitnących przed domem. Zakupią Państwo tutaj świeże jaja, warzywa, owoce oraz przetwory mleczne. W gospodarstwie są: krowy, świnie i drób.

 

„W Sadzie”

Irena i Zenon Bonisławscy
Biadacz-Kamienisko 13
46-233 Bąków
tel. 77 413 21 78

Odpocząć można w sadzie zajadając się owocami prosto z drzewa. Atrakcją jest też świeżo pieczony w ognisku ziemniak wykopany własnoręcznie na polu gospodarza. Zakupić można owoce i wypić kompot przygotowany przez gospodynię.

Gospodarstwo Rolne Ekologiczne „U Ewy i Władka”

Ewa i Władysław Tomaszewscy
ul. Kozłowicka 27, Biadacz
46-233 Bąków
tel. 77 413 12 46
Noclegi na polu namiotowym

Gospodarstwo położone jest na trasie ścieżki rowerowej prowadzącej z Kluczborka do Biadacza przez Bogdańczowice i Bąków. Gospodyni przygotuje odwiedzającym pyszne pierogi i upiecze domowy razowy chleb. Atrakcją dla dzieci będzie kontakt ze zwierzętami typowymi dla polskiej wsi. Proponujemy Państwu możliwość udziału w programie edukacyjno wychowawczym realizowanym przez siedem gospodarstw.

HALO TU Bąków-Brzezinki /koło Kluczborka/ Klub Jeździecki „Brzezina”

46-233 Bąków
tel. 0 601 856 682

W tej stadninie i na tym parkurze możesz odkryć prawdziwą przyjemność jazdy konnej. Funkcjonujący klub jeździecki „Brzezina” zapewni ci profesjonalną i bezpieczną naukę. Tutaj odkryjesz prawdziwą przyjemność jazdy konnej i znajdziesz profesjonalną i fachową opiekę

Zagroda Leśna nad Stobrawą

Iwona, Sabina, Krystian Kochalscy
Chocianowice 335
46-280 Lasowice Wielkie
E-mail: zagroda335@onet.pl
Tel.604 808 271
Tel.694 578 744

Otoczona łąkami i lasami, oferuje nie tylko łóżko, dobre jedzenie, czyste powietrze, ale także wiele dodatkowych atrakcji: grillowanie, wieczory przy ognisku, wędkowanie w naszym stawie. Dla amatorów zbierania jagód i grzybów to wspaniały raj. Piękne okolice można podziwiać podczas spacerów i wycieczek ścieżkami rowerowymi.