Aktualności 2021

Wystawa „Mniejszość Niemiecka ma wartość”

W 2019 roku ruszyła kampania „Mniejszość Niemiecka ma wartość” ukazująca pozytywne aspekty bycia członkiem społeczności Mniejszości Niemieckiej. W ramach kampanii przeprowadzono 18 wywiadów, które są dostępne na YouTube. Dzięki temu odbiorcy kampanii mają możliwość poznać ludzi w różnym wieku, przedstawicieli różnych branż, których łączy tożsamość i język niemiecki.
W ramach kampanii zaprezentowano również wystawę z wszystkimi bohaterami kampanii. Wystawa, uzupełniona o 6 zdjęć tegorocznych bohaterów kampanii, ruszyła w trasę po województwie opolskim. Od 30.09. do 15.10.2021 możecie ją zobaczyć na Rynku w Kluczborku. To ostatnie miejsce, gdzie wystawa będzie pokazana.
Więcej o bohaterach kampanii dowiecie się na stronie: https://mnmawartosc.skgd.pl/
Wraz z wystawą kampanijną podróżuje wystawa “30 lat Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim”, na której można zobaczyć jak wiele działań podejmowano w ciągu 30 lat działalności TSKN. Wystawa jest wspaniałym uzupełnieniem wystawy w ramach kampanii “Mniejszość Niemiecka ma wartość".
Projekt sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, a także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny RFN.

  • kampania „Mniejszość Niemiecka ma wartość”
  • kampania „Mniejszość Niemiecka ma wartość”
  • kampania „Mniejszość Niemiecka ma wartość”
  • kampania „Mniejszość Niemiecka ma wartość”

Wstecz