Aktualności 2021

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę 15 sierpnia 2021r. odbyła się na stadionie miejskim IX edycja Biegu Tropem Wilczym połączona z Rodzinnym Festynem Charytatywnym dla Iwony Glazer. W tej imprezie sportowej ale i zarazem patriotycznej wzięło udział kilkaset osób, dorosłych i dzieci. Wielką atrakcją cieszył się bieg o symbolicznej długości 1963 m., w którym wzięły udział dzieci, młodzież jak i całe rodziny. Bieg ten ma symbolikę związaną z datą śmierci ostatniego partyzanta antykomunistycznego podziemia i aktywną manifestacją upamiętnienia bohaterstwa społeczeństwa polskiego tamtych dni. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkową koszulkę i medal. Dla wszystkich uczestników biegów organizatorzy przewidzieli rekonstrukcję historyczną w kluczborskim parku, „partyzancką grochówkę”, Fotobudka AKUKU oraz namiot ratowników ZHR-HOPR-u z pokazem pierwszej pomocy. Najmłodszych zabawiały Wesołe Szczurki. Z Centrum Kultury w Kluczborku wystąpił senioralny zespół wokalny „Powróćmy jak za dawnych” oraz Orkiestra Dęta z Bażan. W trakcie festynu prowadzono zbiórkę charytatywną dla Iwony Glazer, podczas której udało się zebrać 2 800 zł. Obchody zakończyły się uroczystą galą, zorganizowaną przez ZHR Kluczbork, podczas której uhonorowano rodziny członków Armii Krajowej.
W biegach na dystansie 5 km i 10 km wzięło udział  127 biegaczy a w Marszu Nordic Walking na dystansie 5km - 25 osób. Cieszą niezmiernie sukcesy kluczborskich zawodników. 

Zwycięzcy w następujących kategoriach:
Bieg 5 km:
Pawełczak Mateusz (KB Florian Zajączki Drugie, Złochowice) 00:17:21
Pawełczak Barbara (KB Florian Zajączki Drugie, Złochowice) 00:19:59

Bieg 10 km:
Mazurkiewicz Dawid (Kluczbork) 00:37:14
Hajda Justyna (Mafia Team Lubliniec, Radzionków) 00:50:32

Marsz Nordic Walking 5km
Mielcarek Leszek (Bytom) 00:34:27
Morawiec Agata (Kluczborska Grupa Biegowa, Kluczbork) 00:40:48 0

Szczegółowe wyniki na stronie https://www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na:
https://www.facebook.com/Kluczbork 
https://www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html
https://www.facebook.com/photoakuku/ 
https://www.facebook.com/KluczborskaGrupaBiegowa

https://www.facebook.com/Centrum-Kultury-w-Kluczborku-367179046814299

Tegorocznymi organizatorami Biegu Tropem Wilczym w Kluczborku byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kluczborku, Kluczborski Obwód Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Gmina Kluczbork oraz Centrum Kultury w Kluczborku.

Wstecz