Aktualności 2024

W Kluczborku powstanie 151 nowych mieszkań w ramach  Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

W środę 24 kwietnia 2024r. podpisano w Urzędzie Miejskim w Kluczborku umowę na projekt mieszkań pomiędzy spółką SIM Opolskie oraz Spółdzielnią Pracy „Inwestprojekt Świętokrzyski”, która wygrała przetarg na to zadanie.

Burmistrz Jarosław Kielar podkreśla bardzo dobrą lokalizację między ulicami Cybisa a Jagiellońską. Miejsce to nie jest na obrzeżach miasta, a otoczone jest sklepami i szkołą, co czyni je atrakcyjnym dla przyszłych mieszkańców.

Inwestorem jest spółka SIM Opolskie, a środki na budowę pochodzą z budżetu państwa. Bogdan Wyczałkowski, prezes spółki, zapewnia, że mieszkania będą miały powierzchnię od 40 do 65 metrów kwadratowych. Budynki będą także wyposażone w rozwiązania zwiększające ich efektywność energetyczną, takie jak fotowoltaika i pompy ciepła. 

Planowane są także liczne udogodnienia dla mieszkańców, w tym duży parking, plac zabaw oraz tereny zielone. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 75 mln złotych.

Mieszkania w ramach SIM-ów będą przeznaczone dla osób, które nie spełniają kryteriów na mieszkanie komunalne ani kredyt hipoteczny. Wymagane będą jednak dwie kluczowe rzeczy: odpowiedni dochód oraz brak tytułu prawnego do lokalu w Kluczborku. Osoby zainteresowane będą musiały także wpłacić partycypację, stanowiącą około 30 procent wartości mieszkania. Czynsz będzie na poziomie 23 zł za m2. Ale co najważniejsze to aż 70% z czynszu idzie na spłatę kredytu. Po 15 latach będzie można nabyć mieszkanie na własność.

Nabór chętnych do mieszkań rozpocznie się w tym roku, a pierwszy etap inwestycji planowany jest na 18 miesięcy od uzyskania pozwolenia na budowę. 

https://www.simopolskie.pl/inwestycje/kluczbork 

  • podpisanie umowy SIM OPOLSKIE
  • mieszkania SIM OPOLSKIE w Kluczborku
  • mieszkania SIM OPOLSKIE w Kluczborku
  • mieszkania SIM OPOLSKIE w Kluczborku
  • lokalizacja mieszkań

Wstecz