Zasłużeni dla Kluczborka 2023 (Mirosław Misiak, Kazimierz Kołosowski)

Mirosław Misiak

Dr Mirosław Misiak obchodzi w 2023 roku roku 50-lecie kariery zawodowej, nadal pracując aktywnie w zawodzie lekarza. Dr. Jest znany nie tylko ze swojego długotrwałego zaangażowania w medycynę, ale również ze swojej nieustającej pasji i oddania pacjentom. Przez 32 lata pełnił funkcję ordynatora Oddziału Laryngologicznego Kluczborskiego Szpitala, oferując najlepszą opiekę medyczną w dziedzinie otorynolaryngologii.
Ponadto, jako członek założyciel Opolskiej Izby Lekarskiej w Opolu oraz wieloletni działacz Okręgowej Rady Lekarskiej, Dr. Misiak wniósł znaczący wkład w rozwijanie standardów medycyny w regionie. 
Nie tylko jako lekarz, ale również jako mieszkaniec Kluczborka, Dr. Misiak pełnił mandat radnego w Radzie Powiatu Kluczborskiego. Jego zaangażowanie w rozwijanie naszej społeczności i troska o jej dobrostan są nieocenione.

 

Kazimierz Kołosowski

Pan Kazimierz to osoba o wyjątkowym zaangażowaniu społecznym, która wnosi znaczący wkład w promowanie tradycji pszczelarskich oraz rozwijanie dziedzictwa kulturowego naszej gminy. Od wielu lat jest związany z parafią pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Łowkowicach, gdzie jego aktywność społeczna ma ogromny wpływ na kształtowanie i promowanie tradycji pszczelarskich w Gminie Kluczbork. Dzięki jego działaniom każdego roku w Łowkowicach odbywają się uroczystości związane z rocznicą śmierci ks. dr Jana Dzierżona, w którym biorą udział liczne związki pszczelarskie, instytucje i władze samorządowe. Warto również podkreślić, że Kazimierz Kołosowski pełnił funkcje radnego w latach 2014-2018 a obecnie jest sołtysem Łowkowic.