Nabór 2023

Pierwszy stypendysta kierunku lekarskiego, Pan Łukasz Cetera, rozpocznie w 2024r. staż lekarski

Pierwszy stypendysta kierunku lekarskiego, Pan Łukasz Cetera, rozpocznie w 2024 roku staż lekarski w Powiatowym Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku. Pan Łukasz obecnie studiuje na VI roku studiów lekarskich na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.
Podczas spotkania z Burmistrzem Kluczborka, Jarosławem Kielarem, Pan Łukasz wyraził swoje zainteresowanie pracą w kluczborskim szpitalu, której warunki omówił wcześniej z prezesem.
 
Pragniemy również poinformować, że Gmina Kluczbork udzieliła wsparcia finansowego szpitalowi w latach 2020-2024 w wysokości 2 mln 930 tys. zł oraz opłaciła projekt łącznika szpitala.
 
Dziękujemy za zaufanie i życzymy Panu Łukaszowi wielu sukcesów na nowej ścieżce kariery!
 • Spotkanie burmistrza z stypendystą

Stypendia medyczne przyznane po raz trzeci

 W piątek 22 września 2023r.  miało miejsce podpisanie umów trzeciej edycji programu stypendialnego dla przyszłych lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Umowy zostały podpisane przez Burmistrza Kluczborka Jarosława Kielara, Skarbnika Gminy Piotra Lewalda oraz przyszłych stypendystów Julię Sowę oraz Nikodema Górskiego.

W roku 2023  Gmina Kluczbork przyjęła 4 wnioski w programie stypendialnym dla przyszłych lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych po raz trzeci Wśród tegorocznych stypendystów jest 1 przyszły lekarz, 2 pielęgniarki i 1 pielęgniarz. Cieszymy się, że  3 osoby są mieszkańcami Gminy Kluczbork, 1 osoba pochodzi z gminy Namysłów.

W sumie po trzech edycjach programu stypendia pobiera 8 osób,  w tym 3 to przyszli lekarza a 5 to przyszłe pielęgniarki/pięlęgniarze 

Stypendia w kwocie 2000zł (medycyna) lub 1000/1200zł (pielęgniarstwo lub ratownictwo medyczne)    przyznawane są do momentu zakończenia studiów. Po uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu, przyszli medycy podejmą pracę w Kluczborskim Szpitalu Powiatowym.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować zarówno stypendystom, jak i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i prowadzenie programu stypendialnego.

Lista stypendystów Burmistrza z roku 2023:

 1. Kamil Strojny – Kluczbork, II rok studiów magisterskich na kierunku pielęgniarskim (Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu)
 2. Julia Sowa – Kluczbork, III rok studiów pielęgniarskich I stopnia (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach)
 3. Paulina Złahoda – Kluczbork, I rok studiów magisterskich na kierunku pielęgniarskim
 4. Nikodem Górski – Namysłów, IV rok studiów lekarskich (Uniwersytet Opolski). Pan Górski zrezygnował w październiku 2023r. z stypendium i rozwiązał umowę.

Stypendyści z 2022 roku:

 1. Mateusz Bensz - Kluczbork, VI rok studiów lekarskich (Krakowska Akademia im. A.Frycza Modrzewskiego)
 2. Łukasz Cetera - Ludźmierz, powiat nowotarski, VI rok studiów lekarskich (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach)
 3. Dominika Wodziak - Mokrsko, powiat wieluński, V rok studiów lekarskich (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)
 4. Magdalena Czernik - Bogdańczowice, powiat kluczborski, II rok studiów pielęgniarskich II stopnia (Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie)
 5. Justyna Gwóźdź - Lasowice Wielkie, powiat kluczborski, II rok studiów pielęgniarskich II stopnia (Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie)
 • podpisanie umów na stypendia
 • podpisanie umów na stypendia
 • DSC_0628
 • podpisanie umów na stypendia
 • DSC_0633
 • podpisanie umów na stypendia
 • podpisanie umów na stypendia
 • PLAKAT 2023 stypendia-dla-lekarzy

Stypendia dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego

Gmina Kluczbork  ogłasza kolejny - trzeci już nabór na stypendia dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego, którzy będą chcieli podjąć pracę w kluczborskim szpitalu. Stypendia wynoszą 2000 zł miesięcznie (medycyna, w trakcie trwania roku akademickiego), oraz 1000 zł lub 1200 zł miesięcznie (studenci kierunków pielęgniarstwo lub ratownictwo medyczne). Oferta skierowana jest do studentów wszystkich uczelni, a stypendia Gminy Kluczbork mogą łączyć się z innymi stypendiami (np. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego).

W 2022 roku przyznano 7 stypendiów, 3 dla studentów kierunków lekarskich i 4 dla kierunków pielęgniarskich.

Nabór wniosków trwa od 1. czerwca do 10. września 2023r.

Chcemy w ten sposób aktywnie wspierać Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku w poszukiwaniu kadr, jak również zachęcić młodych ludzi do tego, aby wracali do pięknego Kluczborka, współtworzyli naszą wspólnotę lokalną i aby czuli się tutaj dobrze. Ale tą ofertą chcemy zainteresować też osoby pochodzące z innych miast, ponieważ wiemy, że warto przyjechać do Kluczborka.

Poniżej znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne dokumenty, informacje i wnioski. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Promocji i Rozwoju Gminy tel. 0048 77 418 14 81 wew. 1043 lub 1040 email: promocja@kluczbork.pl