770 lat Kluczborka

Dni Kluczborka 2023

Wspaniałe wydarzenie - Dni Kluczborka 2023!

Z okazji jubileuszu 770 - lecia miasta dwa dni szampańskiej zabawy w doborowym towarzystwie na stadionie w Parku Miejskim! Dni Kluczborka 2023 przeszły do historii! W piątek, pomimo niekorzystnej aury, czas publiczności umilały:

  • Zespół Velkratiuk
  • Krzysztof Kiljański i Big Roll Band
  • Zespół Turnioki

Oficjalnego otwarcia Dni Miasta dokonał Zastępca Burmistrza Roman Kamiński.

Po zakończeniu koncertów rozpoczęła się Kluczborska Noc DJ, która zgromadziła tłumy młodych mieszkańców naszego miasta.

W sobotę aura okazała się zdecydowanie łaskawsza, co przełożyło się na wysoką frekwencję.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się artyści z Grupy Ż. O godzinie 20:00 swój koncert dał jeden z najlepszych zespołów w Polsce - Dżem. Koncert "polskich Rolling Stonesów" poprzedziły wystąpienia: Burmistrza Kluczborka - Jarosława Kielara, Marszałka Województwa Opolskiego - Andrzeja Buły oraz Dyrektora Centrum Kultury w Kluczborku - Jarosława Palucha, którzy oficjalnie przywitali wszystkich na drugim dniu obchodów Dni Miasta i życzyli udanej zabawy. Jako ostatni swój kunszt artystyczny zaprezentowali muzycy z Jack Sparrow Band, którzy przenieśli widownię w klimat bywalców tawern ze złotej epoki żaglowców. Od 23:00 trwała zabawa w rytmach disco.  

Po raz kolejny organizatorzy postanowili połączyć piękne z pożytecznym i przekazać 40% dochodu ze sprzadaży biletów na rzecz  Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio w Smardach Górnych. 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Kluczborka oraz gościom z innych miejscowości, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dni Kluczborka 2023 były niezapomnianą okazją do integracji społeczności lokalnej, cieszenia się muzyką i wspólnego spędzania czasu. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekamy na kolejne niezwykłe wydarzenia w naszym pięknym i gościnnym mieście.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dni Kluczborka 2023 na profilu Facebook-owych Centrum Kultury w Kluczborku oraz miasta Kluczborka. 

https://www.facebook.com/CKKluczbork

https://www.facebook.com/Kluczbork

Dziękujemy sposorom tegorocznych Dni Miasta: 

CEDROB S.A., Aqua-Instal Kacper Wasyliszyn, Seppeler Ocynkownia Śląsk Sp. z o.o., FBSerwis SA., Studio Reklamy Valdex s.c., FORMAT B - FILM & PHOTOGRAPHY, Quincy digital studio Andrzej Pośpiech

Patronat Medialny objeły: Radio Opole, Radio Doxa, NTO, Kulisy Powiatu

Organizatorami tegorocznych Dni Kluczborka byli: Centrum Kultury w Kluczborku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kluczborku, Gmina Kluczbork oraz Miejski Zarząd Obiektów Komunalnych w Kluczborku.