Nabór 2022

Kolejne stypendia medyczne przyznane

Gmina Kluczbork rok temu po raz pierwszy przyjmowała wnioski w programie stypendialnym dla przyszłych lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Przyznano wówczas 6 stypendiów: 3 dla przyszłych lekarzy i 3 dla przyszłych pielęgniarek.

W roku 2022 do programu zgłosiło się 7 studentów. Wszyscy spełnili wymogi formalne i przyznano im stypendium Burmistrza Kluczborka. Wśród nich jest 3 przyszłych lekarzy i 4 pielęgniarki. Pięciu z nich to stypendyści z ubiegłego roku. Spośród stypendystów 3 osoby to mieszkańcy Gminy Kluczbork, 1 osoba z sąsiedniej gminy Lasowice Wielkie, a 3 osoby przyjadą do nas z innych części kraju. Podpisanie umów będzie miało miejsce w najbliższych dniach, bowiem na wielu uczelniach medycznych zajęcia już się rozpoczęły. Począwszy od tego roku stypendia są przyznawane do zakończenia studiów. Przyszli medycy  po uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu podejmą pracę w kluczborskim szpitalu powiatowym.

Serdecznie dziękujemy zarówno stypendystom, jak również wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i poprowadzenie programu stypendialnego.

LISTA STYPENDYSTÓW BURMISTRZA

Lp.

Imię i nazwisko studenta, Miejsce zamieszkania

W październiku 2022r. rozpocznie

1

Mateusz Bensz, Kluczbork

V rok studiów lekarskich (Krakowska Akademia im. A.Frycza Modrzewskiego)

2

Łukasz Cetera, Ludźmierz, powiat nowotarski

V rok studiów lekarskich (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach)

3

Dominika Wodziak, Mokrsko, powiat wieluński

IV rok studiów lekarskich (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu)

4

Magdalena Czernik, Bogdańczowice, powiat kluczborski

I rok studiów pielęgniarskich II stopnia (Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie)

5

Justyna Gwóźdź, Lasowice Wielkie, powiat kluczborski

I rok studiów pielęgniarskich II stopnia (Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie)

6

Dominika Oleksiejuk, Chełm, powiat chełmski

I rok studiów pielęgniarskich II stopnia (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie)

7

Paulina Złahoda, Kluczbork

IV rok (7 semestr) studiów pielęgniarskich (Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych w Pińczowie)

  • plakat Stypendia dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego

Stypendia dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego

Gmina Kluczbork  ogłasza kolejny nabór na stypendia dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego, którzy będą chcieli podjąć pracę w kluczborskim szpitalu. Stypendia wynoszą 2000 zł miesięcznie (medycyna, w trakcie trwania roku akademickiego), oraz 1000 zł lub 1200 zł miesięcznie (studenci kierunków pielęgniarstwo lub ratownictwo medyczne). Oferta skierowana jest do studentów wszystkich uczelni, a stypendia Gminy Kluczbork mogą łączyć się z innymi stypendiami (np. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego).

W 2021 roku przyznano 6 stypendiów, 3 dla studentów kierunków lekarskich i 3 dla kierunków pielęgniarskich.

Nabór wniosków trwa od 1. czerwca do 10. września 2022r.

Chcemy w ten sposób aktywnie wspierać Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku w poszukiwaniu kadr, jak również zachęcić młodych ludzi do tego, aby wracali do pięknego Kluczborka, współtworzyli naszą wspólnotę lokalną i aby czuli się tutaj dobrze. Ale tą ofertą chcemy zainteresować też osoby pochodzące z innych miast, ponieważ wiemy, że warto przyjechać do Kluczborka.

Poniżej znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne dokumenty, informacje i wnioski. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Promocji i Rozwoju Gminy tel. 0048 77 418 14 81 wew. 285 lub 206 email: promocja@kluczbork.pl