Aktualności 2022

Kolejny stypendysta burmistrza z medalem Mistrzostw Polski

Patryk Stosz – utalentowany kolarz z Kluczborka spotkał się  w dniu dzisiejszym (13.01.2022r.) z Burmistrzem Kluczborka Jarosławem Kielarem, który pogratulował mu zdobycia srebrnego medalu w wyścigu elity na 85 Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się w dniach 8-9 stycznia w Gościęcinie. Jak przyznał Patryk „…miałem szansę na złoto, ale dwa razy podczas wyścigu spadł mi łańcuch, który musiałem sam założyć.”

Patryk, który reprezentuje Voster ATS Team, jest w kadrze Polski i planuje w obecnym roku starty w Europie i Chinach. Jego największym marzeniem i głównym celem jest start na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu. Jeżeli utrzyma taką formę  jak obecnie, to są realne szanse na start, czego mu z całego serca życzymy.

Treningi kolarskie kluczborskiego kolarza są bardzo wymagające, gdyż dziennie ćwiczy na rowerze od 5 do 7 godzin. W ubiegłym roku przejechał na rowerze 28 tysięcy kilometrów, czyli 10 razy pojechał do Hiszpanii 😊. Podczas treningu osiąga średnią prędkość 38 km przy dystansie 140km. Aby osiągnąć lepszą wydolność trenuje we Włoszech na wysokości 2300 m npm. Po takich górskich treningach ma wydolność o 10% lepszą na terenach nizinnych.

Burmistrz otrzymał od Patryka zdjęcie z ostatnich Mistrzostw Polski wraz z dedykacją oraz oryginalnym numerem startowym.

Życzymy Patrykowi sportowych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty w imprezach krajowych i międzynarodowych.

Relacja ze startu Patryka Stosza na Mistrzostwach Polski: https://mtb-xc.pl/2022/01/10/wyniki-2-dnia-mistrzostwa-polski-w-kolarstwie-przelajowym-2022-gosciecin/

Fot. Grzegorz Błażewski, Mateusz Birecki

  • Patryk Stosz u Burmistrza Kluczborka
  • Patryk Stosz u Burmistrza Kluczborka
  • Sart Patryka Stosza na Mistrzostwach Polski

Wstecz