Wells

RATUSZ

Ratusz został zbudowany w 1778 roku. Zastąpił on dawny Rynek i Sąd w centrum Rynku Głównego. Weranda i arkady zostały dodane w 1861 roku. Balkon i okrągłe okna w 1932/33. Ostatnie posiedzenie sądu odbyło się w październiku 1970 roku. W dniu 27 listopada 1998 r. Ratusz otrzymał licencję do przeprowadzania ślubów cywilnych. Obecnie przeprowadza cywilne ceremonie.

RYNEK

Rynek w Wells był centralnym punktem miasta od wieków. Na wejściu do miasta istnieje kanałem ze stały m przepływem wody. Wybudowany przez biskupa Bekynton w 1451 w czasie, gdy świeża woda była cennym towarem. W rzeczywistości Thomas Bekynton był odpowiedzialny również za wiele znaczących cech Rynku Sklepy w kierunku katedry zbudowane są na ścianach stworzonych przez niego w XV wieku.

Dowody XX wieku znajdują się na tablicy upamiętniającej rekord świata w skoku w dal Mary Rand na Igrzyskach Olimpijskich w 1964 roku, który był mieszkańcem miasta.

W niedalekiej odległości od Rynku jest ratusz oraz Crown Hotel. Ratusz gości wiele imprez, w tym regularne Targi Rękodzielnicze / Antyków.

Rynek dwa razy w tygodniu (środa i sobota) jest gospodarzem targów na otwartym powietrzu oraz dwa razy w roku powstaje w tym miejscu wesołe miasteczko utrzymywane przez Radę Miasta.

Rynek jest zarządzany przez Radę Miasta, której zależy na promocji tej części miasta. Rynek żyje swoim życiem, jest to strefa spotkań kulturalnych, rozrywkowych w ogródkach przy restauracjach. Dodatkowo klimatu dodają uliczni artyści prezentujący swoje talenty.

SKATEPARK

Wells Skate Park został otwarty w 2001 roku. Park położony jest pomiędzy Lovers Walk a obwodnicą A39. Skate Park przyciąga młodych ludzi z całego Mendip i nadaje się do jazdy na deskorolce, rolkach i skuterach.

Budowa Skate Park wyniosła 40.000 £. Został zaprojektowany przez młodych ludzi z okolicy. Park jest chroniony monitoring kamer, który zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom oraz monitoruje stan techniczny urządzeń.

Katedra w Wells

Katedra w Wells, zbudowana w latach 1180-1425 bazylika z potrójną nawą krzyżową i dwoma niskimi wieżami od frontu. Wieże tylko w niewielkim stopniu są wyższe od elewacji nawy głównej. Kompozycja frontu z podziałem poziomym na dwie kondygnacje, poprowadzonym przez wprowadzenie gzymsów obejmuje wieże i elewację korpusu katedry. Linie poziome równoważą pionowe podziały sześcioma przyporami i powtarzalnymi detalami architektonicznymi w postaci nisz, arkad i wimperg. Środkową część fasady wieńczy szczyt ozdobiony dwoma rzędami rzeźb, z których wyższy przedstawia postacie apostołów.

Wells Cathedral School

Niezależna szkoła muzyczna w Wells jest jedną z pięciu szkół muzycznych ustanowionych dla dzieci w wieku szkolnym w Wielkiej Brytanii. Szkoła o wysokim prestiżu świadczą o tym zainteresowanie rodziców dzieci z całego świata, którzy chcą, aby ich pociechy doskonaliły swój kunszt właśnie w tej szkole.

Muzycy światowej klasy odwiedzają szkołę, aby tu koncertować. Jednostka składa się z podstawówki, gimnazjum, szkoły średniej, w tym liceum.

  • Wells
  • Wells
  • Wells
  • Wells
  • Wells
  • Wells
baner toplayer
plakat Dni Kluczborka