Zasłużeni dla Kluczborka 2012 (ks. Piotr Gołąbek, Jan Wunschik, Łukasz Radwański, Łukasz Wójcik)

ks. Piotr Gołąbek

Od 30 lat pełni funkcję proboszcza Parafii Św. Trójcy w Bogacicy i od początku swojej pracy dał się poznać jako wspaniały ksiądz, bardzo dobry gospodarz oraz życzliwy człowiek. Do jego szczególnych osiągnięć należy m in. budowa kościołów filialnych w Borkowicach oraz w Wierzchach, budowa kaplicy przedpogrzebowej w Bogacicy. Dzięki jego zaangażowaniu udało się przeprowadzić kapitalny remont dachu i elewacji oraz wymalować cały kościół parafialny w Bogacicy. Od 1 sierpnia 1984 biskup opolski powierzył mu funkcję Rejonowego Duszpasterza Rolników w dekanacie kluczborskim.

Jan Wunschik

Działacz sportowy i społecznik. Od 1966 do 2002 roku nieprzerwanie pełnił funkcję prezesa LZS Kujakowice, w których działały sekcje piłkarskie seniorów, juniorów i trampkarzy, sekcja tenisa stołowego dziewcząt i chłopców oraz drużyna szachistów. Wszystkie sekcje grały na bardzo wysokim poziomie i awansowały do wyższych klas.
Przez trzy kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Rady Sołeckiej w Kujakowicach i był inicjatorem rozbudowy Sali wiejskiej w Kujakowicach. Za swoje działania na niwie sportowej i społecznej otrzymał liczne wyróżnienia m.in.:
Złotą i srebrną odznakę „Zasłużony Działacz Kultury i Sportu” nadana przez Główny Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie, odznakę honorową wojewody opolskiego „Zasłużony Opolszczyźnie” oraz odznakę honorową marszałka „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”. Zmarł 2020r.

Łukasz Radwański

Karate to jego pasja od 20 lat. Pasja, która ma odzwierciedlenie w spektakularnych osiągnięciach. Mistrz Świata w fuku-go oraz Mistrz Śwata w kumite drużynowym. Łukasz jest nieprzerwanie od 2000 roku członkiem kadry narodowej, 4 krotny mistrz Europy. Cztery razy zdobył także tytuł Mistrza Polski. Zajmuje IV miejsce w elitarnej Lidze Karate Tradycyjnego. Jest od 5 lat jest stypendystą burmistrza.

Łukasz Wójcik

Mistrz Świata w kumite drużynowym, brązowy medalista mistrzostw w kumite indywidualnym w 2012 roku. W ostatnich latach zdobywał Puchar Świata oraz Europy, był Wielokrotnym Mistrzem Polski w kumite indywidualnym i drużynowym. Od 12 lat rok w roku zajmował czołowe miejsca i stawał na podium najważniejszych turniejów na świecie. Od 2007r jest stypendystą burmistrza.

baner toplayer
plakat Dni Kluczborka