Laureaci Kluczborskich Baszt 2014

  • Adam Sokołowski
  • Jarosław Przybył
  • Marek Woźniak
  • Dawid Rojowski
  • ORKIESTRA DĘTA BAŻANY
  • Uczniowski Klub Sportowy MICKIEWICZ KLUCZBORK
  • Ludowy Zespół Sportowy BLYSS KUJAKOWICE
  • NOWO PRODUCTS SPÓŁKA z o.o.
  • STOWARZYSZENIE RODZICÓW, PRZYJACIÓŁ DZIECI I MŁODZIEŻY, OSÓB ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI PRZY PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KLUCZBORKU

Adam Sokołowski

Bezsprzecznie można określić go mianem króla polskich kibiców. W 1967r. po raz pierwszy wziął udział w mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych, w których zdobył tytuł mistrza Opolszczyzny i uplasował się na 19 miejscu w Polsce. Swój pierwszy tytuł mistrza Polski Kibiców Sportowych zdobył w 1977r. Od 2001 roku Adam Sokołowski jest niepokonany.W tym roku w jego ręce powędrowało 14 z rzędu trofeum mistrza. Jak sam mówi: „Czternasta wygrana nie cieszy mniej. Jest wręcz przeciwnie, bo jestem szczęśliwy, że utrzymałem tytuł i zdobyłem kolejny puchar”. W tym roku do tytułów i wyróżnień, które na przestrzeni lat zgromadził Pan Adam doszedł jeszcze jeden tytuł „CZŁOWIEK 25-LECIA” zdobyty w plebiscycie organizowanym przez Nową Trybunę Opolską, w którym głosowali mieszkańcy Kluczborka.

Jarosław Przybył

Sędzia piłkarski, który sędziuje od 1999 roku. Od 2008r. rozstrzygał spotkania II ligi. Doskonałe oceny jakie otrzymał za swoją pracę sprawiły, iż znalazł się on w Top Amator – grupie 25 najlepszych polskich sędziów amatorów. W 2013 roku zadebiutował na arenie międzynarodowej – poprowadził mecz reprezentacji Polski U-18 z Czechami.

Obecnie jako trzeci w historii kluczborski arbiter, sędziuje mecze Ekstraklasy. W maju tego roku poprowadził mecz finałowy Pucharu Polski Zagłębie Lubin – Zawisza Bydgoszcz, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Marek Woźniak

Pomysłodawca i organizator nietypowego przedsięwzięcia – mszy świętej za zmarłych motocyklistów MEMENTO MORI, która po raz pierwszy odbyła się w Kuniowie w 2005r.Msza z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, którzy chcą wspominać swoich tragicznie zmarłych przyjaciół czy członków rodzin. W tym roku we mszy uczestniczyło ok. 1800 motocyklistów.

Dawid Rojowski

Młodzieżowiec z Kluczborskiego Klubu Karate, którego największym tegorocznym sukcesem było zdobycie tytułu mistrza świata w kumie indywidualnym na Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w Genewie. Na uwagę zasługują również inne tegoroczne sukcesy Dawida  a mianowicie dwa złote medale i jeden brązowy na Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym w Gdańsku oraz I miejsce i złoto w kumie indywidualnym  w Pradze na XXXI  Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym. Zdobył również złoto w kumie na turniejach Silesia Cup w Bytomiu oraz Wratislavia Cup we Wrocławiu.

ORKIESTRA DĘTA BAŻANY

Początki orkiestry dętej w Bażanach sięgają aż 1925 roku. Przez tak wiele lat orkiestra ukształtowała wielu muzyków, którzy z pasją i z zaangażowaniem promują Gminę Kluczbork. Dziś orkiestra skupia ok. trzydziestu muzyków, grających pod batutą Rolanda Mocigemby. Formacja zajmuje czołowe miejsca w przeglądach na szczeblu lokalnym, wojewódzkim i międzywojewódzkim. W tym roku zajęła I miejsce w międzywojewódzkim przeglądzie orkiestr dętych w Byczynie.

Uczniowski Klub Sportowy MICKIEWICZ KLUCZBORK

Klub powstał w 2012 roku z inicjatywy Pana Piotra Radosia oraz Pana Józefa Goleni. Młodzi siatkarze pod okiem trenera Mariusza Łysiaka w tym roku zdobyli awans do II ligi na szczeblu centralnym.Spektakularna gra młodych siatkarzy na każdym meczu gromadzi duże rzesze kibiców siatkówki. W ramach klubu prowadzona jest z dużym zaangażowaniem działalność szkoleniowa. Działają dwie grupy młodzieżowe chłopców, którzy trenują pod okiem zawodników UKS Mickiewicz posiadających uprawnienia trenerskie.

LZS BLYSS KUJAKOWICE

To zespół tenisistów stołowych, którzy w zeszłym roku dzięki doskonałym wynikom awansowali do II ligi, w której obok Kujakowic, Opolszczyznę reprezentowała, tylko jeszcze AZS Nysa. Drużyna drugi sezon utrzymuje się w II lidze a poziom jej gry wskazuje na to, iż ma duże szanse awansować do pierwszej ligi. Zawodnicy Klubu pracują z młodzieżą prowadząc cztery szkółki tenisa stołowego przy szkołach podstawowych w Bogacicy, Kujakowicach, Chocianowicach i Kluczborku PSP nr 2.

NOWO PRODUCTS SPÓŁKA z o.o.

Firma istnieje od 19 specjalizuje się w konfekcjonowaniu żyłek syntetycznych. Dzięki konsekwentnym działaniom władz spółki jakość oferowanych przez nią usług jest bardzo wysoka. Zawsze otwarcie i chętnie współpracują z samorządem lokalnym i mieszkańcami współfinansując różnorodne przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym i sportowym. Wspierają osoby niepełnosprawne, szkoły oraz partycypują w organizacji Dni Kluczborka. Należą również do grona sponsorów Miejskiego Klubu Sportowego.

STOWARZYSZENIE RODZICÓW, PRZYJACIÓŁ DZIECI I MŁODZIEŻY, OSÓB ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI PRZY PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W KLUCZBORKU

Stowarzyszenie skupia się na działaniach adresowanych do osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, zapewniając im wsparcie i pomoc. Stwarza możliwość, by choć przez chwilę opiekunowie i ich pociechy mogli oderwać się od problemów dnia codziennego.

Do najważniejszych projektów realizowanych przez Stowarzyszenie należą m.in. radosne mikołajki, które przynoszą radość setkom osób niepełnosprawnych. W imieniu Stowarzyszenia nagrodę odebrała jej Prezes Pani Grażyna Popek z podopiecznym.