Laureaci Kluczborskich Baszt 2012

  • Stowarzyszenie Miłośników Tańca "SUKCES" Kluczbork
  • SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
  • Andrzej Olech
  • Zespół estradowy "BIG ROLL BAND"
  • Leszek Dawid
  • Jagoda Krzemińska
  • Stowarzyszenie Miłośników Tańca "SUKCES" Kluczbork

Stowarzyszenie Miłośników Tańca "SUKCES" Kluczbork

Powstało w 2010 roku.  Stowarzyszenie to podejmuje szereg działań kulturalno – oświatowych i rekreacyjno – sportowych na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych. Promuje taniec oraz rekreacje ruchową. To właśnie z inicjatywy stowarzyszenia zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski Południowej w Tańcu Towarzyskim w Kluczborku w 2011 r. w w lutym 2013r. stowarzyszenie jest organizatorem Mistrzostw Polski w Tańcu Towarzyskim. W imieniu stowarzyszenia nagrodę odebrał Prezes Jarosław Marzec.

SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.

To firma „nastawiona na sukces dziś i jutro”. Zawsze otwarcie i chętnie współpracuje z samorządem lokalnym i mieszkańcami współfinansując różnorodne przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym i sportowym. Wspiera osoby niepełnosprawne, szkoły oraz partycypuje w organizacji Dni Kluczborka.
W imieniu Spółki nagrodę odebrał Grzegorz Siarka kierownik działu rozwoju i pełnomocnik ds. jakości.

  • Andrzej Olech

Andrzej Olech

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku, Pierwszy prezes i długoletni trener Kluczborskiego Klubu Karate. Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i pasji zarówno trenera, jak i jego podopiecznych Kluczborski Klub Karate znalazł się w czołówce światowej dyscypliny sportu, którą reprezentuje. Ostatni wielki sukces trenerski to zdobycie przez wychowanków tytułu Mistrza Świata. Pan Andrzej jest jednocześnie Radnym Sejmiku Województwa Opolskiego. Dużą część swojego życia poświęcił i poświęca na prace na rzecz promocji sportu, rekreacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz na inicjowaniu wielu wydarzeń kulturalno - sportowych w gminie.

  • Zespół estradowy "BIG ROLL BAND"

Zespół estradowy "BIG ROLL BAND"

Dwunastego grudnia 2007 roku zabrzmiały pierwsze akordy, a wraz z nimi wspomnienia. Muzycy preferują muzykę narodów świata, która niesie nieprzebrane bogactwo wartości artystycznych. Na obecnym etapie rozwoju artystycznego zespół liczy 21 osób. Muzycy doskonalą swój warsztat pod okiem dyrygenta Rolanda Mocigemby pod egidą Kluczborskiego Domu Kultury. 20 marca 2010 zespół gościł wybitnego muzyka Grzegorza Nagórskiego. Wyjątkowo przyjazna atmosfera i regularne próby owocują szeregiem koncertów zarówno w Polsce jak i zagranicą. Big Roll Band wraz z Kluczborskim Domem Kultury wydał w tym roku płytę z muzyką z całego świata.

Leszek Dawid

Kluczborczanin, polski reżyser filmowy i scenarzysta. Absolwent Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Autor wielu krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych (m.in. „Moje miejsce” i „Bar na Victorii” o dwóch mieszkańcach Kluczborka wyjeżżdzającvych do Anglii za chlebem) nagradzanych na licznych festiwalach. Nominowany do Paszportu Polityki za rok 2004. Stypendysta i członek Junge Akademie der Kunste w Berlinie, stypendysta Fundacji Nipkow w Berlinie. Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Jego pełnometrażowy debiut fabularny „Ki” nagrodzony m.in. w Paryżu, Cottbus, Gdyni i Krakowie miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Ostatnio odniósł spektakularny sukces za sprawą filmu „Jesteś Bogiem”, którego był reżyserem. Film obejrzało ponad milion kinomanów w całej Polsce.
 

  • Jagoda Krzemińska

Jagoda Krzemińska

Jagoda zapisała się do historii kluczborskich baszt jako najmłodsza osoba, otrzymująca statuetkę. Liczy zaledwie 16 lat a osiągnęła już tak wiele. Do jej ostatnich sukcesów należy jakże elitarny tytuł Młody Muzyk Roku 2012. Reprezentowała Polskę na finale Młodego Muzyka Roku w Wiedniu, gdzie dała koncert przed 40 tysięczną publicznością. Ilość wygranych konkursów jest imponująca. M. in. zdobyła I miejsce w British Flute Society Flute Competitions 2011 w Londynie, I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Fletowym SANKYO 2011, Jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymuje też stypendium Burmistrza Miasta Kluczborka. Poza tym albo przede wszystkim miła, ciepła zawsze uśmiechniętą i skromna dziewczyna. Jagoda koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą (Austria, Węgry, Słowacja).