Aktualności 2021

Wręczono stypendia Burmistrza dla sportowców

Stypendia sportowe, które zostały uroczyście wręczone podczas gali 11 listopada przez Burmistrza Jarosława Kielara i  Wiceburmistrza Romana Kamińskiego przyznawane są przez Gminę Kluczbork od 2007 r. Miesięczne stypendium jest przyznawane przez komisje stypendialną na okres 12 miesięcy w zależności od osiągnięć stypendysty. Otrzymują je sportowcy osiągający najlepsze wyniki w Polsce i za granicą. 12 sportowców prezentowanych poniżej to zdobywcy złotych medali w kraju i za granicą, mistrzowie świata i Europy oraz członkowie kadry narodowej.

Alicja Zalecińska to mistrzyni Europy i Mistrzyni Polski Seniorów w kumite indywidualnym i w fuku go. W Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym World Traditional Karate-do Union zdobyła 4 medale.

Dawid Rojowski to czterokrotny Mistrz Europy w kategoriach :
1 miejsce w kumite drużynowym
1 miejsce w kumite indywidualnym

Karolina Gajewska to kolejna mistrzyni Europy. zajęła 1 miejsce w Fuku-go. Jest też Mistrzynią Polski - I m. w fuku-go kobiet (kat. młodzieżowiec) podczas XXXII MP Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym.

Dominik Brzeziński medalista Mistrzostw Europy złoto i srebro. 1 miejsce w Fuku-go - 2 w kata ind. Ponadto Mistrz Polski zdobywca złotego i srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w fuku-go i kata indywidualne.

Martyna Jańska medalistka Mistrzostw Europy (srebro i brąz)/ Ponadto II m. w fuku-go kobiet (kat. młodzieżowiec) podczas XXXII MP Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym.

Antoni Glinny młody obiecujący karateka. Zdobywca złotego medalu w Pucharze Europy Dzieci w Katowicach.  Medalista Mistrzostw Polski.

Paulina Krupicka trenuje karate i dostała powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy. Oto jej osiągnięcia:
- 2 m. w kata drużynowym kobiet w kat. młodzieżowiec+senior podczas XXXII MP Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym (Warszawa, VI 2021).

Patryk Stosz znalazł się w gronie najskuteczniejszych kolarzy sezonu 2021. 7 zwycięstw i w sumie 12 miejsc na podiach wyścigów i etapów – to dorobek sezonu 2021 w wykonaniu Patryka Stosza. Daje mu to na ten moment 13. miejsce w rankingu światowym pod kątem wygranych, najwyższe spośród zawodników ekip trzeciej dywizji. Obecnie jest zawodnikiem Voster ATS Team.

Paweł Smoliński odnosi spektakularne sukcesy. Jest zawodnikiem UKS Junior Kluczbork i członkiem kadry narodowej seniorów. Łącznie zdobył w 2021 roku aż 15 medali. Jego osiągnięcia to m.in.:

Zimowe MP Seniorów i Młodzieżowców (Olsztyn, XII 2020r.):
    1 m. – 4x50 m styl zmienny młodzieżowców
    1 m. – 4x50 m styl dowolny MIX (rekord Polski) młodzieżowców
    2 m. – 50 m styl dowolny młodzieżowców
    2 m. – 50 m styl motylkowy młodzieżowców

Paweł Stempin powołany do reprezentacji Polski U-19 oraz na Mistrzostwa Polski (z klubem Gwardia Opole). Reprezentacja Polski wygrała Mistrzostwa Europy dywizji B oraz awansowała do dywizji A - został powołany na cykl akcji szkoleniowych w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy.

Wiktoria Włodarczyk licealistka z Kluczborka, zdobyła tytuł mistrzyni Afryki w Sporting i Compak Sporting, czyli w strzelaniu do ruchomego celu. Mistrzostwa Afryki w RPA odbyły się w stolicy tego kraju - na strzelnicy w Pretorii. W zawodach Wiktoria Włodarczyk , uczennica klasy IIa, startowała w dwóch konkurencjach:  w obu zdobyła złote medale, co dało jej podwójny tytuł Mistrzyni Afryki i zwyciężczyni tych Pucharów Świata. Razem z swoim tatą zdobyła także srebrny medal drużynowo w dyscyplinie Compak Sporting. W rywalizacji brało udział 170 zawodników.

Maja Ziółkowska trenuje lekkoatletykę. Jest licencjonowaną zawodniczką Polski Związek Lekkiej Atletyki. Wystartowała w kilkunastu zawodach lekkoatletycznych zajmując zawsze czołowe lokaty. Wymienię te najważniejsze :
1 m.  600 m – Międzynar.Zawody Lekkoatletyczne PZLA Memoriał Kędzierzyna-Koźla PZLA (VI 2021)
4 m. 1000 m z przeszkodami U16  - PZLA MP U16 Karpacz Memoriał J.Kusocińskiego 2021 (IX 2021)