Aktualności 2024

Modernizacja boiska oraz rozbudowa infrastruktury sportowej w Parku Miejskim

Drodzy mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że Gmina Kluczbork złożyła wniosek do Ministra Sportu i Turystyki, w ramach programu Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Edycja 2024. 

Gmina Kluczbork ma możliwość pozyskania dofinansowania na realizację zadania, którym jest „Rozwój lokalnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego spędzania czasu – modernizacja boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz rozbudowa infrastruktury sportowej w Parku Miejskim”. 

W ramach tego zadania planuje się przeprowadzenie modernizacji poprzez wymianę nawierzchni boiska do piłki nożnej przy ul. Sportowej. Ponadto, z uwagi na duże zainteresowanie jakim cieszy się istniejący zestaw do street workout-u mieszczący się w niedalekiej odległości od boiska, planowana jest jego rozbudowa o dodatkowe urządzenia gimnastyczne, platformy plyometryczne, stepery fitness i drabinkę koordynacyjną. Wszystkie elementy zostaną posadowione na nawierzchni bezpiecznej EPDM. Zakłada się również, aby powstała strefa dla seniora składająca się z dwóch boisk do gry w bule z nawierzchnią z tłucznia granitowego oraz czterech zestawów szachowych. Całość planuje się uzupełnić elementami małej architektury takimi jak ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Dodatkowo teren zostanie oświetlony lampami LED w części dotychczas nieoświetlonej, co zwiększy bezpieczeństwo i wydłuży czas użytkowania całej infrastruktury.

  • Boisko
  • Plan zagospodarowania