Zasłużeni dla Kluczborka 2018 (Józef Golenia, Stanisław Leśko)

Józef Golenia

Pana Józefa Golenię znają nie tylko wszyscy kibicie siatkówki na całym świecie. Na wszystkich najważniejszych międzynarodowych imprezach można zobaczyć pana Józefa z nieodłączną flagą Kluczborka. Jest jednym z inicjatorów utworzenia drużyny siatkarskiej UKS Mickiewicz Kluczbork, która w 2018r awansowała sensacyjnie do I ligi siatkówki. Obecnie jest bardzo zaangażowany w zespół, z którym jest zawsze i na dobre i na złe. Pan Józef od wielu lat żywo interesuje się sprawami osób potrzebujących, rozwija zainteresowania młodych sportowców, organizuje akcje charytatywne, m.in. Bal charytatywny dal siatkarki Agaty Mróz, mecz siatkówki z udziałem sportowych gwiazd na rzecz Hospicjum Ziemi Kluczborskiej, akcja charytatywna na rzecz chorego na białaczkę Mateusza Szurmaka i wiele wiele innych.

Stanisław Leśko

Pan Stanisław Leśko prowadzi w Kluczborku Zakład Złotniczo-Szlifierski od 1979r. Działalność prowadzi przy ul. Ściegiennego, remontując zabytkowe kamienice otworzył tam nowoczesny salon złotniczy z pracownią – który stał się wizytówką miasta.
Od 1980 aktywnie dział w Cechu Rzemiosł Różnych w Kluczborku. W okresie dotychczasowej działalności zawodowej brał udział w wielu akcjach charytatywnych pomagając wielu mieszkańcom, stowarzyszeniom i instytucjom, zawsze pozostawał anonimowych darczyńcą. Pan Stanisław posiada liczne odznaczenia w tym m.in. Szablę Kilińskiego – najwyższe odznaczenie krajowe rzemiosła. W 2019 roku zakład będzie obchodził jubileusz 40 lecia działalności.