Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Otwarcie Obwodnicy Kluczborka

DATA OTWARCIA OBWODNICY PRZESUNIĘTA!
Ze względu na przedłużające się formalności (co częściowo ma związek z trwającym remontem przejazdu kolejowego w Osowcu Śląskim), niestety jesteśmy zmuszeni odłożyć otwarcie ostatniego odcinka Obwodnicy Kluczborka, które było planowane na czwartek 26.03.2020. W tej chwili najbardziej prawdopodobnym terminem oddania do użytku kluczborskiej obwodnicy jest środa przyszłego tygodnia (01.04.2020. i to już nie będzie Prima Aprilis).
Za wszelkie niedogodności i zamieszanie wszystkich Państwa przepraszamy, mając nadzieję na jak najszybsze wypełnienie się wszelkich formalności.

Niestety, ze względu na ogłoszony Stan Epidemii, a także mając na uwadze zdrowie mieszkańców i ewentualnych gości, zrezygnowaliśmy z oficjalnego otwarcia tego odcinka. Oczywiście nie ma sensu czekać na bardziej odpowiedni moment, stąd decyzja aby możliwie jak najszybciej dać kierowcom możliwość skorzystania z nowej drogi. Nie da się ukryć, że jest to dla nas wszystkich ważny moment, ponieważ w ten sposób ukończyliśmy trwającą wiele lat, jedną z najważniejszych inwestycji w Gminie Kluczbork. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania naszej obwodnicy:
- Panu Andrzejowi Bule Marszałkowi Województwa Opolskiego;
- Panu Wojewodzie Adrianowi Czubakowi;
- Dyrektorom opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad;
- Panu Tadeuszowi Szulcowi Dyrektorowi PKP S.A. Oddział Gospodarki Nieruchomościami we Wrocławiu;
- Starostom Powiatu Kluczborskiego;
- wszystkim radnym Rady Miejskiej w Kluczborku ostatnich pięciu kadencji;
- wszystkim projektantom, wykonawcom i inspektorom nadzoru ;
- wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego w Kluczborku, którzy swoim zaangażowaniem i fachową wiedzą sprawili, że marzenie sprzed lat stało się rzeczywistością.
Bez tej współpracy, bez niezbędnego wsparcia i często osobistego zaangażowania, realizacja naszego zamierzenia byłaby niemożliwa.
Budowa obwodnicy rozpoczęła się w 2007 roku roku (choć prace koncepcyjne rozpoczęły się już w roku 2003) i w ten sposób, etapami, połączyliśmy Drogę Krajową 45 w Kuniowie z ul. Byczyńską na wysokości Galerii Miodowej (w ciągu DK 42), tuż przy wjeździe na DK 11. Sama obwodnica liczy sobie nieco ponad 8 kilometrów, znajdują się na niej cztery ronda, wiadukt oraz skrzyżowanie z DK 45. Całość inwestycji wyniosła blisko 60 milionów złotych (wraz z niezbędnymi odszkodowaniami i opłatami), choć udało się pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (w sumie 15 564 981,40 zł), Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej (w kwocie 3 000 000,00 zł) oraz ze strony opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (w kwocie 2 500 000,00 zł). Pozostała część została sfinansowana ze środków Gminy Kluczbork.

Wszystkim kierowcom życzymy SZEROKIEJ DROGI!

  • obwodnica_2020

« wstecz

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 8 kwietnia 2020
Imieniny:
Dionizego, Januarego, Apolinarego
«kwiecień 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1dzień: 23dzień: 45
6dzień: 789dzień: 101112
1314dzień: 15dzień: 16dzień: 171819
2021222324dzień: 2526
2728dzień: 2930

Banery

Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
blisko_prawy3
Kino_Bajka
Tomografia komputerowa Kluczbork
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/
Stop Smog
baner toplayer
Koronawirus-wejście zamknięte