Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Informacja na temat nowych stawek opłat za odpady

Niemal wszystkie gminy w Polsce borykają się obecnie z ogromnym problemem związanym z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów. Zmieniające się uwarunkowania na rynku odpadów, o których coraz częściej słyszymy w środkach masowego przekazu, prowadzą do tego, że koszty zagospodarowania odpadów rosną lawinowo. Niestety, jako Gmina nie mamy żadnego wpływu na te koszty, a są one dyktowane przez te podmioty, które bezpośrednio zajmują się przetwarzaniem i utylizacją odpadów. Dodatkowo, w ostatnich latach wielokrotnie wzrosła też tzw. opłata za korzystanie ze środowiska, która ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego systemu. Konsekwencją takiego stanu rzeczy są podwyżki opłat za odbiór odpadów wprowadzane przez większość samorządów w Polsce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Niestety, nowe stawki będą obowiązywać również w Gminie Kluczbork. Zgodnie z  Uchwałą Rady Miejskiej w Kluczborku Nr XV/249/19 z grudnia 2019 roku, nowe stawki za odbiór i gospodarowanie odpadami będą się kształtować następująco:
- odpady segregowane: 23 zł od osoby (lub 18 zł od osoby w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny)
- odpady niesegregowane: 46 zł od osoby
Nowe stawki wchodzą w życie z dniem 01.02.2020. Prosimy Państwa o zapoznanie się z informacją, która będzie dostarczona do wszystkich domów w Gminie Kluczbork.
Ponadto, z początkiem roku zaczął obowiązywać nowy harmonogram wywozu śmieci, który jest dostępny na naszej stronie internetowej https://kluczbork.eu/831,harmonogram-na-rok-2020 Najważniejsza zmiana w stosunku do poprzedniego roku dotyczy zabudowy jednorodzinnej, gdzie zwiększona została częstotliwość odbioru odpadów z tworzyw sztucznych i metali (żółty worek).
Jednocześnie informujemy, że stawki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych (firm)  nie ulegają zmianie i pozostaną na tym samym poziomie co w roku 2019.

 

  • Nowe_zasady_segregacji_odpadow_2019
  • segregacja odpadów 2019

« wstecz

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 14 lipca 2020
Imieniny:
Izabeli, Kamila, Stelli

Banery

ZdalnaSzkoła
Wnioskowanie online o odpis aktu stanu cywilnego
Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
blisko_prawy3
Kino_Bajka
Tomografia komputerowa Kluczbork
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/