Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami

Treść strony

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - wykaz sobót na 2018 rok

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Niniejszym informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie przyjmował odpady od mieszkańców w dniu 13 stycznia 2018r. Natomiast w dniu 6 stycznia 2018r. będzie nieczynny.

Przepraszamy za zmianę terminu, natomiast w kolejnych miesiącach odpady będą przyjmowane na dotychczasowych zasadach
w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Wykaz sobót na rok 2018:

-13 styczeń

-3 luty

-3 marzec

-7 kwiecień

-5 maj

-2 czerwiec

-7 lipiec

-4 sierpień

-1 wrzesień

-6 październik

-3 listopad

-1 grudzień

 

 

 • autor: Katarzyna Grzyb

Gala Noworoczna

Burmistrz Miasta Kluczborka zaprasza na Galę Noworoczną, która odbędzie się  21 stycznia 2018 (niedziela) o godz. 17.00 w hali OSiR w Kluczborku, ul. Mickiewicz 10.

To wyjątkowa muzyczna podróż poprzez największe światowe perełki muzyki klasycznej i popularnej. Wybrzmią między innymi takie przeboje, jak „La donna e mobile”, „O sole mio”, „Time to say good bye” oraz najpiękniejsze arie i duety. Podczas koncertu przewidziane są występy taneczne.

 • Gala Noworoczna

26 Finał WOŚP

 • wielka orkiestra świątecznej pomocy

Zapraszamy na najbliższe wydarzenia w Kinie Bajka

Informacja dot. zmiany terminu składania wniosku

Burmistrz Miasta Kluczborka informuje, że w związku z nowelizacją ustawy o gospodarce nieruchomościami  ( Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 z późn. zm. )  wprowadzona została zmiana odnośnie terminu składania wniosku o udzielenie 50% bonifikaty od opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości przeznaczonej na cele mieszkaniowe lub wykorzystywanej na te cele.

Zgodnie z art. 74 ust. 1 ww. ustawy wniosek o udzielenie bonifikaty należy złożyć w terminie do dnia 1 marca roku, za który opłata jest wnoszona. 

 • autor: Irena Świderska, data: 2018-01-08

Ferie Zimowe 2018 w Gminie Kluczbork

Przedstawiamy ofertę zajęć dla dzieci spędzających ferie zimowe w Gminie Kluczbork. Spośród propozycji spędzania wolnego czasu są zabawy połączone z nauką, zajęcia plastyczne, taneczne i sportowe. Dzieci na pewno nie będą się nudzić. Zapraszamy na zajęcia organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kluczborski Dom Kultury oraz Miejską i Gminną Bibliotekę.

 • ferie w muzeum 2018

Zaproszenie na Ligę Tenisa Stołowego uczniów

 • plakat zaproszenie na Ligę Tenisa Stołowego uczniów

Rozgrywki II ligi tenisa stołowego sezonu 2017/18

 • plakat

Informacja dla mieszkańców Kluczborka o utrudnieniach związanych z remontem ul. Krakowskiej i ul. Piłsudskiego

W związku z remontem nawierzchni chodnikowo ulicznej w Kluczborku ul. Krakowska i ul. Piłsudskiego informujemy, że od dnia 08 stycznia 2018 r. mogą wystąpić utrudnienia dla mieszkańców. Prace remontowe związane będą z wymianą przyłączy wodociągowych i modernizacją węzłów zasuw na istniejących sieciach wodociągowych.

Informacje nt. powołania Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego II kadencji

Szanowni Państwo,

Marszałek Województwa Opolskiego informuje, że dobiega końca I kadencja Forum Młodzieży Województwa Opolskiego i zgodnie z procedurą zostanie powołane Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego.

Forum będzie działać na terenie województwa, jego kadencja potrwa dwa lata.   Marszałek Województwa Opolskiego powoła od dwudziestu do czterdziestu członków Forum. Kandydatem może być każdy przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta, Gminy lub Powiatu, działającej na obszarze województwa opolskiego, przy czym do Forum może być powołanych max. 2 członków tej samej rady. Kandydatem może być również osoba indywidualna w wieku od 13 do 20 lat zamieszkała na terenie Województwa, nie przynależąca do Rady. Kandydat na członka Forum będzie miał za zadanie zaproponowanie rozwiązania zadania  problemowego, znajdującego się w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym (formularz google). Przy wyborze kandydatów zespół powołany przez Marszałka Województwa Opolskiego będzie zwracał uwagę na kreatywność, sposób podejścia do problemu, faktyczną możliwość realizacji zaproponowanego działania oraz osiągnięcie efektu w realizacji zadania.

Szczegóły zgłaszania kandydatów i funkcjonowania Forum w załączonym Zarządzeniu nr 3/2018

1. Ogłoszenie o naborze członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego

2. Załącznik 1: link do formularza zgłoszeniowego na członka Forum Samorządu Województwa Opolskiego

https://docs.google.com/forms/d/1ohaPstBCPmwB-3DGjZBJTiDBxdZ5eHI_M9mjtb9g0kY/viewform?edit_requested=true

3. Załącznik nr 2 – zgoda na kandydowanie na członka Forum

4. Załącznik nr 4 – lista poparcia dla kandydata na członka Forum

Poniżej link do ogłoszenia o naborze członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego:

http://bip.opolskie.pl/2018/01/ogloszenie-o-naborze-czlonkow-forum-mlodziezy-samorzadu-wojewodztwa-opolskiego-ii-kadencji/

 

Szczegóły zgłaszania kandydatów do Zespołu ds. wyłonienia członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego:

 1. Ogłoszenie o naborze do Zespołu ds. wyłonienia członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego
 2. Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów do Zespołu ds. wyłonienia członków Forum Młodzieży Województwa Samorządu Województwa Opolskiego

 

Monika Jodko

Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

ul. Piastowska 14

45 – 082 Opole

tel. 77 54 16 417

m.jodko@opolskie.pl

www.opolskie.pl

 

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-01-11

Informacje o projekcie "Od pomysłu do biznesu"

Od pomysłu do biznesu – kompleksowe wsparcie dla 72 kobiet w wieku 29+ z woj. opolskiego przygotowujące do założenia i efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej

Od pomysłu do biznesu
Wejście lub powrót na rynek pracy niejednokrotnie związany jest z wieloma przeciwnościami, tym bardziej jeśli masz pomysł na swój własny biznes, a nie wiesz od czego zacząć. Przy wykorzystaniu środków unijnych może to być łatwiejsze niż sądziłaś do tej pory.

Jak to działa?
Kompleksowo wspieramy Twoją inicjatywę od założenia działalności gospodarczej po jej rozwój, poprzez bezzwrotną dotację i profesjonalne wsparcie szkoleniowo- doradcze z różnych obszarów biznesu i rozwoju zawodowego.  Dopasujemy się do Ciebie pod względem godzin i miejsca prowadzonych szkoleń. Zapewnimy również opiekę dla Twoich dzieci, podczas gdy Ty będziesz rozwijać swoje umiejętności biznesowe.

Zyskujesz:

 • indywidualnie dopasowany zakres wsparcia biznesowego (warsztaty i doradztwo) prowadzący do skutecznej realizacji własnych pomysłów na Biznes oraz osobistego (w formie coachingu indywidualnego i grupowego) prowadzący do przygotowania stabilnego i mocnego gruntu do zmiany życiowej związanej z założeniem firmy
 • opiekę dedykowanego doradcy prowadzącego przez okres 12 miesięcy od założenia firmy
 • monitoring merytoryczny i formalno-rachunkowy przez pierwsze 12 miesięcy
 • bezzwrotne wsparcie finansowe na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w wysokości 23390 zł (dla min. 80 % Uczestniczek)
 • wsparcie pomostowe w wysokości do 1000 zł miesięcznie (przez okres pierwszych 6 miesięcy dla wszystkich a przez okres kolejnych 6 miesięcy dla 80 % uczestniczek)
 • rozbudowaną informację zwrotną na temat własnych predyspozycji do prowadzenia biznesu oraz wykonalności własnego pomysłu na biznes

Program kierowany jest do kobiet które:

 • ukończyły 30 rok życia
 • aktualnie są bierne zawodowo lub są zarejestrowane w urzędzie pracy
 • zamieszkują na terenie Województwa Opolskiego
 • chcą spróbować swoich sił w prowadzeniu własnej firmy przez minimum 12 miesięcy
 • nie prowadziły działalności gospodarczej minimum przez 12 miesięcy przed przystąpieniem do konkursu
 • 50 % miejsc zarezerwowanych jest dla osób z obszarów wiejskich o najtrudniejszej sytuacji rozwojowej tj. następujących gmin: Wołczyn, Domaszowice, Radłów, Zębowice, Zawadzkie, Kietrz, Baborów, Pawłowiczki, Lubrza, Korfantów, Łambinowice, Skoroszyce, Kamiennik, Świerczów, Lubsza i Branice.
 • plakat

Zapraszamy na warsztat refleksyjny

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” serdecznie zaprasza mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju LGD „Dolina Stobrawy” na warsztat refleksyjny, dotyczący realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD „Dolina Stobrawy”. Celem spotkania jest bieżąca analiza procesu wdrażania oraz jego efektów i zmian w otoczeniu Lokalnej Strategii Rozwoju. 
Dwudniowy warsztat zostanie przeprowadzony w dniach: 22.01.2018r. (godz.: 16:00-18:30) oraz 29.01.2018r. (godz.: 16:00-18:30) w sali konferencyjnej kluczborskiego Ratusza, I piętro (Kluczbork, Rynek 1). Zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę internetową www.dolinastobrawy.pl, na której do 17.01 br. pojawią się informacje dotyczące realizacji finansowej i rzeczowej LSR oraz funkcjonowania LGD.
Prosimy o potwierdzenie udziału w warsztacie do dnia 18.01.2018r. pod nr tel.: 77 413 11 38 lub mailowo na adres: biuro@dolinastobrawy.pl.

26 FINAŁ WOŚP - BYŁA MOC, SZALEŃSTWO I KOLEJNY REKORD

W niedziele 14 stycznia 2018 roku na kluczborskim Rynku, tak , jak w całej Polsce odbył się 26 Finał WOŚP.

Rekordowa kwota zebranych pieniędzy, rozliczonych przez Bank Spółdzielczy to 64.826,81 zł. Kwota jest aż o 20 tys. większa niż w 2017 roku, gdzie nazbierano 44.600,99zł.

Na scenie zaprezentowali się młodzi wykonawcy: Kuba Łatka( perkusja), Igor Paluszczak (keyboard) i Konrad Kleszcz ( perkusja). Podczas kwesty odbyły się tez liczne koncerty, wystąpił: Arach, PeaceMaker, The Bad Sleep Well oraz gwiazda wieczoru Z.B.U.K.U.

Ponadto było wiele innych atrakcji: zespół breakdance Przemysław Petion i Przyjaciele, fire show,pokaz pierwszej pomocy, wozy strażackie OSP, wystawa motocykli USA, grill i kawiarenka, fotobudka COOL BUDKA oraz malowanie twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg Kluczborskiej Grupy Biegowej z zawodnikami MKS Kluczbork oraz ochotnikami. Nie mniejsze emocje wzbudziło morsowanie w basenie członków Klubu Foczka. Między koncertami odbyły się licytacje znakomicie poprowadzone przez Panią Monikę Kluf, darczyńcy „zasypali” kluczborski Sztab ogromna ilością gadżetów.

Nie sposób wymienić wszystkich ale zalała nas prawdziwa fala dobroci. Wszystkim darczyńcom i sponsorom, bez wsparcia których nie byłoby możliwe osiągnąć tak wiele serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także firmie PROMEDIA za transmisję finału WOŚP.

Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie Sztab chce złożyć: Burmistrzowi Kluczborka i Urzędowi Miejskiemu w Kluczborku. Wszystkim 96 wolontariuszom, prowadzącym: Natalii i Adamowi oraz osobom pomagającym w 26 Finale WOŚP w Kluczborku za zaangażowanie, wielkie serce i pozytywną energię.

Sztab WOŚP Kluczbork

Małgorzata Wołkonowska, Beata Gargula, Jarosław Paluch

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronach: 

Oficjalny Facebook Kluczborka - kliknij

Kluczborska Grupa Biegowa: tutaj relacja

WOŚP Kluczbork: tutaj relacja

Foto-Luk:  tutaj relacja cz.1   tutaj relacja cz.2

V LIGA TENISA STOŁOWEGO

W dniu 13 stycznia 2018, w PSP w Bogacicy, uczniowie szkół podstawowych rozpoczęli rywalizację w ramach V Ligi Tenisa Stołowego.  W pierwszym z pięciu turniejów wystartowało 29 miłośników ping ponga. Zawodnicy grający przy tenisowych stołach wykazali się dużymi umiejętnościami gry w tenisa stołowego, a mecze  często kończyły się po wyrównanej walce. Cały turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze, w duchu  fair play.  Przy tak dużej frekwencji warto organizować takie turnieje, a widać, że zainteresowanie tenisem stołowym w naszej gminie jest duże.

Szkolenia z języka angielskiego

Chcesz być bardziej konkurencyjny na rynku pracy?
Chcesz zdobyć certyfikat TOEIC, który jest rozpoznawalny przez firmy na całym świecie? Jest na to sposób! Już dziś na terenie województwa opolskiego, w tym na terenie gminy Kluczbork ruszyła rekrutacja do szkoleń z języka angielskiego!

Przedłużenie terminu naboru członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Oposlkiego

Szanowni Państwo,

W związku z terminem ferii zimowych w województwie opolskim nakładającym się z procedurą naboru członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego II kadencji Marszałek Województwa Opolskiego podjął decyzję o wydłużeniu terminu składania zgłoszeń do dnia 2 lutego 2018 r.

 

Kandydatem na członka Forum może być osoba, która spełnia łącznie następujące kryteria:

    1. aktywnie działa na rzecz młodzieży,
    2. jest w wieku od 13 do 20 lat,
    3. wyraziła zgodę na kandydowanie oraz pracę w Forum,
    4. wyraziła zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, zawartych w dokumentach składanych w związku
     z kandydowaniem na członka Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j.: Dz.U. z 2016 poz. 922).

Kandydatów na członków Forum mogą zgłaszać:

 • Młodzieżowe Rady Miast, Gmin lub Powiatów,
 • nieformalne grupy młodzieży, składające się z min. 10 osób,
 • organizacje pozarządowe, prowadzące działalność statutową na rzecz młodzieży,
 • osoba indywidualna w wieku od 13 do 20 lat zamieszkała na terenie województwa opolskiego, nie przynależąca do Młodzieżowej Rady Miasta, Gminy lub Powiatu.

 

Każdy z ww. podmiotów może zgłosić maksymalnie 2 kandydatów na członków Forum.

Spośród zgłoszonych kandydatów, wyboru członków Forum dokona Zespół ds. wyłonienia członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego II kadencji powołany przez Marszałka Województwa Opolskiego.

Zgłoszenie kandydata na członka „Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego” następuje poprzez wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego na członka Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego (formularz google) oraz złożenie w formie papierowej załączników, na adres e-mail: m.jodko@opolskie.pl lub drogą pocztową lub złożyć osobiście w kancelarii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

Szczegółowa procedura wyłonienia kandydatów opisana jest w Zarządzeniu Marszałka Województwa Opolskiego nr 3/2018 z dnia 10 stycznia 2018 r.

 

 

Monika Jodko

Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

ul. Piastowska 14

45 – 082 Opole

tel. 77 54 16 417

m.jodko@opolskie.pl

www.opolskie.pl

 

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-01-24

Wyniki turnieju FERIE Z SZACHAMI

Kluczborskie Stowarzyszenie "Zawsze Razem" wraz z Ośrodkiem Sportu I Rekreacji w Kluczborku w dniach 17 do 26 stycznia 2018 roku zorganizowali "Ferie z szachami" dla dzieci i młodzieży z powiatu kluczborskiego.

W rozegranych 4-ch  turniejach, w których wzięło udział średnio 18 zawodników zwyciężyli:
Klasy I-III
1 miejsce Dambowy Mateusz PSP Wąsice 22 pkt
2 miejsce Berezowaki Kamil PSP Wąsice 19 pkt
3 miejsce Szpakowski Witold PSP nr 2 Kluczbork 14 pkt.
4 miejsce Dziegiel Daniel Kuniów 12 pkt.
5 miejsce Różański Michał PSP nr 1 Kluczbork 12 pkt.
6 miejsce Witkowski Tomasz PSP nr 2 Kluczbork 7 pkt.
7 miejsce Kotowicz Oliwia PSP Wąsice 6,5 pkt.

Klasy IV-VII 
1 miejsce Czaja Adrian PSP nr 1 Kluczbork 21,5 pkt.
2 miejsce Panek Grzegorz STO Kluczbork 21,5 kpt.
3 miejsce Kowalska Maja PSP nr 2 Kluczbork 16,5 pkt.
4 miejsce Maruska Aleksander PSP Kujakowice Dolne 10 pkt.
5 miejsce Wiecha Miłosz PSP nr 2 Kluczbork 6 pkt.
6 miejsce Pocheć Jan PSP nr 2 Kluczbork 4 pkt.

Gimnazja i Licea
1 miejsce Dziegiel Dawid Kuniów 16,5 pkt.
2 miejsce Brzana Szymon Kluczbork 8 pkt.
3 miejsce Zacharz Natalia Kluczbork 6 pkt.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W turnieju "Ferie z szachami" najlepszym szachistą został Adrian Czaja z PSP nr 1 Kluczbork, a najlepszą szachistką Maja Kowalska z PSP nr 2 Kluczbork.
Odkryciem turnieju „Ferie z szachami "jest Aleksander Maruska młody szachista z Kujakowic Dolnych, a najmłodszymi szachistami są 7-letni Michał Różański z PSP nr 1 Kluczbork i 9-letnia Oliwia Kotowicz z PSP Wąsice.

Turnieje szachowe prowadził i sędziował niezawodny Tadeusz Tymrakiewicz.
 

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. 
Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

Pełna lista punktów potwierdzających - TUTAJ.
 

 • plakat profil zaufany

Podsumowanie działań Burmistrza Kluczborka za 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

VI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM

Zapraszamy 4 marca na VI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM w Kluczborku. Zapisy na: www.zmierzymyczas.pl/zapisy/478/bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-tropem-wilczym.html


Więcej na oficjalnej stronie OSiR: http://osir.kluczbork.pl/

 

 • autor: Grzegorz Błażewski, data: 2018-02-01

Rusza II Edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Rusza II Edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Czekamy na Twój pomysł i głos. Czas na składanie zadań od 12 lutego do 4 marca. Głosowanie odbędzie się od 9 kwietnia do 29 kwietnia. Zgłoś. Zaplanuj. Zagłosuj. Do rozdysponowania czekają 3 miliony złotych.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://budzet.opolskie.pl/

XXVII Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2018

Szanowni Państwo,

 

w imieniu naszego etnografa – Pana Bogdana Jasińskiego, zwracam się z prośbą o rozpropagowanie informacji dotyczących
XXVII Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2018 (załącznik).

W ramach XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2018 prowadzone będą przez pracowników i wolontariuszy z STL bezpłatne zajęcia warsztatowe w wersji stacjonarnej i mobilnej – dla ok. 400 osób. Działania te przeznaczone dla szerokiego grona osób – dzieci i młodzieży, dorosłych, emerytów i osób niepełnosprawnych. Zajęcia będą odbywać się w terminie od 12 lutego do 2 marca 2018 r. Miejsce działań projektowych: Muzeum Wsi Opolskiej, szkoły, domy kultury i inne (wg. składnych propozycji). Chętnych serdecznie zapraszamy. O realizacji decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia proszę nadsyłać drogą mailową na adres: bogdan.jasinski@muzeumwsiopolskiej.pl lub telefonicznie pod numer 77 457 23 49 w.120, 606 355 549.

 

Pozdrawiam

 

Agnieszka Świerczyńska
Dział Udostępniania i Edukacji
Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu
tel./fax: 77/4572349, wew. 214
e-mail: agnieszka.swierczynska@muzeumwsiopolskiej.pl
lub sekretariat@muzeumwsiopolskiej.pl
www.muzeumwsiopolskiej.pl
www.facebook.com/MuzeumWsiOpolskiej

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-02-02

Sercem Malowane - twórcze pasje kobiet

Gmina Kluczbork zaprasza do zapoznania się z przetargiem na sprzedaż nieruchomości gminnych.

Gmina Kluczbork zaprasza do zapoznania się z przetargiem na sprzedaż nieruchomości gminnych.

 • zrzut ekranu strony www bip.kluczbork.eu

Informacje dot. Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK_VAT)

Informacje nt. stypendium Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej – „Marszałkowskie Talenty”

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy że do dnia 9 marca 2018 r.  można składać wnioski o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej – „Marszałkowskie Talenty”. Oferta stypendialna adresowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych działających na terenie województwa opolskiego i służy wspieraniu rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży, jak również ma na celu stworzenie możliwości doskonalenia warsztatu twórczego oraz pogłębiania specjalistycznej wiedzy i umiejętności przyszłych stypendystów. Stypendia w wysokości 7 600,00 zł  będą przyznawane na zrealizowanie programu stypendialnego, w którego zakres może wchodzić realizacja na terenie województwa opolskiego projektu w zakresie twórczości artystycznej lub też podejmowanie działań mających na celu stworzenie odpowiednich warunków dla dalszego rozwoju i podnoszenia poziomu artystycznego stypendysty (udział w warsztatach, kursach, szkoleniach etc.).

W związku z tym, że program stypendialny „Marszałkowskie Talenty” jest ważną inicjatywą Zarządu Województwa Opolskiego, której celem jest wyłanianie najlepszych kandydatów oraz skuteczne wspieranie rozwoju utalentowanych artystycznie młodych ludzi zamieszkujących Opolszczyznę, uprzejmie prosimy o przekazanie informacji dot. naboru wniosków stypendialnych wszystkim potencjalnym kandydatom w Państwa regionie.

 

Ogłoszenie zawierające szczegółowe informacje dot. naboru oraz formularz wniosku dostępne jest pod poniższym adresem:

 

http://bip.opolskie.pl/2018/02/nabor-wnioskow-o-przyznanie-stypendium-marszalka-wojewodztwa-opolskiego-w-dziedzinie-tworczosci-artystycznej-marszalkowskie-talenty-2/

 

„Stypendia przyznawane są na cel określony we wniosku o przyznanie stypendium w jednej z następujących dziedzin”:

 1. muzyka,
 2. plastyka,
 3. fotografia,
 4. teatr,
 5. film,
 6. literatura,
 7. taniec.

 

Z upoważnienia Pani Agnieszki Kamińskiej, Dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki.

 

Z poważaniem

Joanna Wilk

Departament Kultury, Sportu i Turystyki

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

tel. 77 44 29 334

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-02-09

Zapraszamy na oficjalny profil FB Stobrawskiego Centrum Seniora: https://www.facebook.com/scsklb/

Marszałkowski Budżet Obywatelski - spotkanie informacyjne w Kluczborku 20 lutego 2018 r.

 • autor: Artur Czerwony, data: 2018-02-15

"Bezpieczna Kobieta"

W Kluczborku ruszają zapisy do kolejnej edycji programu "Bezpieczna Kobieta". Program organizowany jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Aikido - Sekcja Aikido Kluczbork przy udziale Burmistrza Miasta Kluczborka, Komendanta Powiatowej Policji w Kluczborku oraz Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

Program "Bezpieczna kobieta" cieszy się co roku dużym zainteresowaniem.

Szkolenie jest bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich pełnoletnich pań.

Głównym celem programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, przekazanie praktycznej wiedzy oraz wskazanie wzorców postępowania w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Zajęcia rozpoczną się 26 lutego.

W programie zostaną wykorzystane także materiały edukacyjne z Kampanii "REAGUJ NA PRZEMOC!" do której właśnie przystąpiła Gmina Kluczbork.

 

Program współfinansowany ze środków pochodzących z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-02-15
 • bezpieczna_kobieta
  bezpieczna_kobieta
 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-02-15

IX Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o puchar Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogacicy

 • autor: Artur Czerwony, data: 2018-02-15

IX Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego - WYNIKI

Turniej ten odbył się 17 lutego 2018r. W tym roku uczestniczyło 14 drużyn, składających się z dziecka i osoby dorosłej. Cieszy fakt, że najwięcej drużyn było z naszej gminy, ale do Bogacicy przyjechały także rodziny z dalekiej Nysy, czy województwa wielkopolskiego.
Drużyny te zostały podzielone na 3 grupy. W grupach rywalizowano każdy z każdym, a zwycięzcy grup zagrali o  miejsca 1-3,  a drużyny, które wywalczyły drugie miejsca walczyły o miejsca 4-6. Najlepszą drużyną turnieju, została rodzina Paweł i Damian Dmytruszyński, którzy wygrali wszystkie mecze. Pojedynki często kończyły się po zaciętej walce, a o losach spotkania decydowała gra podwójna. Dzieci bardzo przeżywały, gdy przy stole grę swoją rozgrywali rodzice. Drużyny z trzech czołowych miejsc otrzymały puchary i nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. 
Już dziś zapraszamy za rok na jubileuszowy X turniej.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

 1. Paweł i Damian Dmytruszyński - Bogacka Szklarnia
 2. Szymon i Mieczysław Skotnik - Siemianice
 3. Łukasz i Piotr Langner - Bażany
 4. Tomasz i Maciej Brandys - Krasków
 5. Klaudia i Paweł Poprawa - Ligota Zamecka
 6. Nikola i Waldemar Wiecha - Kuniów

 

Ponadto w turnieju uczestniczyli:

 • Dominik i Andrzej Wodara - Żabiniec
 • Marcel i Tomasz Stanikowski - Siemianice
 • Daniel i Piotr Banasiewicz - Kuniów
 • Karol i Jacek Ramza - Nysa
 • Karolina i Krzysztof Kaluza - Kuniów
 • Marcel i Marian Mielczarek - Czaple Stare
 • Oliwia i Jakub Wodara - Żabiniec
 • Dominik i Marcin Olek - Bogacica
   

Podaruj 1% podatku dla Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio

XV Turniej Oldbojów w Piłce Ręcznej

KOMUNIKAT 1/PD/2018 z dnia 19.02.2018 r.

KOMUNIKAT 1/PD/2018 z dnia 19.02.2018 r.

o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu dopuszczalnego
dla pyłu zawieszonego PM10 dla wartości średniodobowej

OSTRZEŻENIE

 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu informuje, że na terenie województwa opolskiego stwierdzono ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla pyłu zawieszonego PM10 określonego jako średnia 24 godzinna[1]
w roku 2018.

Zaistnienie ryzyka stwierdzono w oparciu o wyniki przeprowadzonej analizy stężeń pyłu zawieszonego PM10, zmierzonych podczas ostatnich dwunastu miesięcy ze stacji monitoringu jakości powietrza, prowadzących pomiar tego zanieczyszczenia.

 

 1. pomiary prowadzone na terenie strefy miasto Opole:

- Opole, ul. Koszyka (OpOpoleKoszy),

- Opole, os. Armii Krajowej (OpOpoleOsAKr);

 

 1. pomiary prowadzone na terenie strefy opolskiej:

- Głubczyce, ul. Ratuszowa (OpGlubRatusz),

- Kędzierzyn-Koźle, ul. B. Śmiałego (OpKKozBSmial),

- Kluczbork, ul. Mickiewicza (OpKluczMicki),

- Nysa, ul. Rodziewiczówny (OpNysaRodzie),

- Olesno, ul. Słowackiego (OpOlesSlowac),

- Zdzieszowice, ul. Piastów (OpZdziePiast).

 

Biorąc pod uwagę dotychczas uzyskane wyniki stężeń pyłu zawieszonego PM10, można spodziewać się stwierdzenia wystąpienia przekroczenia średniodobowej wartości dopuszczalnej; największe prawdopodobieństwo wystąpienia przekroczenia istnieje w okresie grzewczym.

 

[1] 50 mg/m3 – średniodobowy poziom dopuszczalny, z dozwoloną liczbą przekroczeń 35 razy
 w roku kalendarzowym

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-02-20

Biblioteka zaprasza ..

 • plakat.gry.24.02
  plakat.gry.24.02
 • plakat.przeglad.1
  plakat.przeglad.1
 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-02-20

KRUS zaprasza ..

 • plakat BGR
  plakat BGR
 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-02-20

Mecz piłki siatkowej o mistrzostwo II ligi mężczyzn

 • plakat

Cykl spotkań „Opolskie dla biznesu”

Wszystko o wsparciu dla firm z regionu

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Co zmieniło się w przepisach dla firm w ostatnich miesiącach? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach, na które zaprasza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła!

Spotkania startują 19 marca w Opolu i potrwają do końca kwietnia. Odbędą się we wszystkich miastach powiatowych (patrz Kalendarz poniżej). Dlaczego warto na nich być? Bo każde z nich zastąpi kilka innych! Oszczędzicie Państwo czas i w jednym miejscu, w pigułce, dostaniecie kompleksową, potrzebną biznesowi wiedzę. A prócz tego bieżące informacje o ostatnich zmianach w przepisach.

Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” będzie zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny - w ciekawy i zwięzły sposób - pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą uzyskać od jednostek podlegających samorządowi województwa, a także poinformowanie w formie eksperckich wystąpień o zmianach w zakresie prawa czy podatków.

- Wierzę, że będą to informacje przydatne, a nasze spotkania dadzą przedsiębiorcom możliwość rozeznania działań, z których już mogą korzystać w regionie – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Spotkaniom towarzyszyć będzie Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, która umożliwi bezpośrednie rozmowy z instytucjami oferującymi poszczególne produkty. Swoje stoiska będą mieć na niej pośrednicy finansowi, którzy udzielają unijnych pożyczek bez opłat i prowizji (w określonych warunkach pożyczki te są nawet zerowo oprocentowane).

Będzie też Opolski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych i Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju, który prócz inwestycyjnych pożyczek dla firm (także startupów) ma również pożyczki obrotowe. Będzie także stoisko organizującego cykl Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

- Nasi pracownicy podpowiedzą kiedy i o jakie dotacje starać się w najbliższym czasie oraz na jakich warunkach przedsiębiorcy mogą dostać dofinansowanie do szkoleń, usług doradczych oraz usług specjalistycznych, np. dotyczących patentów czy wejścia na rynku zagraniczne. Wsparcie na szkolenia czy usługi specjalistyczne to nasze nowe produkty. Warto o nich wiedzieć tym bardziej, że będziemy je mieć w ofercie przez cztery najbliższe lata – wymienia dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

 

KALENDARZ SPOTKAŃ

DATA

MIASTO

MIEJSCE

19 marca

OPOLE

 Opole Ul. Ostrówek 5-7, Sala im. Orła Białego (A+B)

23 marca

Namysłów

Sala Urzędu Miejskiego w Namysłowie ul. Stanisława Dubois 3.

27 marca

Brzeg

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Plac Zamkowy.

 

29 marca

Nysa

Aula PWSZ w Nysie, Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 5

4 kwietnia

Kluczbork

Duża sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego w Kluczborku

6 kwietnia

Olesno

Sala  Obrad Starostwa w Oleśnie ul. Pieloka 21.

10 kwietnia

Prudnik

Starostwo Powiatowe w Prudniku ul. Kościuszki 76

Sala konferencyjna 

17 kwietnia

Kędzierzyn Koźle

Starostwo Powiatowe, Plac Wolności 13

Sala konferencyjna na parterze.

23 kwietnia

Krapkowice

Sala Obrad  Starostwa Powiatowego w Krapkowicach ul. Kilińskiego 1.

27 kwietnia

Głubczyce

Starostwo Powiatowe Głubczycach ul. Kochanowskiego 15. Sala konferencyjna parter.

30 kwietnia

STRZELCE Opolskie

Powiatowe Centrum Kultury

ul. Dworcowa 23.

 

PROGRAM SPOTKAŃ

(początek każdego spotkania: godz. 13.00)

13.00-13.15 – rejestracja i przekazanie pakietu informacji o ofercie woj. opolskiego dla firm

13.15-13.25 – powitanie przez przedstawiciela  Zarządu Województwa Opolskiego

13.25-13.50 – wystąpienie dyrektora OCRG Rolanda Wrzeciono prezentujące kompleksową ofertę dla firm samorządu woj. opolskiego na lata 2018-2019 (m.in. dotacje, wsparcie na usługi i szkolenia, wsparcie na usługi specjalistyczne, pożyczki pośredników finansowych i ORFR, poręczenia, wsparcie dla rynku pracy – szkoły zawodowe, studia praktyczne, mentoring biznesowy)

13.55-15.30 – prelekcja dotycząca zmian w prawie i podatkach dla firm w roku 2018

15.30-16.00 – poczęstunek kawowy

 

Nieodpłatna pomoc prawna

Prawnicy doradzają za darmo

 

Już trzeci rok zgodnie z Ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej w powiecie kluczborskim funkcjonują trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, które są zlokalizowane w:

 • Kluczborku, w budynku Powiatowego Ośrodka Rehabilitacji, ul. Sienkiewicza 20B. Punkt jest prowadzony przez organizację pozarządową - Stowarzyszenia OPPEN Obywatel Prawo Pomoc Edukacja Nowatorstwo, ul. Stanisława Dubois 18/3; 45-070 Opole z siedzibą w Opolu, wyłonioną w otwartym konkursie ofert.

Punkt prowadzony jest przez adwokatów, radcę prawnego i osobę o której mowa w art. 11 ust. 3 pkt 2 Ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-19.00.

 • Wołczynie, w budynku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., ul. Rzeczna 3. Punkt prowadzony jest przez Adwokatów od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00.
 • Byczynie, w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Kluczborska 4A/4. Punkt prowadzony jest przez Radców Prawnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-12.00.

 

Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje osobie fizycznej, która:

 • Której w okresie 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia, 
 • która posiada ważną Kartę Dużej Rodziny,
 • która uzyskała zaświadczenie, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego,
 • która posiada ważną legitymację weterana albo legitymację weterana poszkodowanego, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o weteranach działań poza granicami państwa,
 • która nie ukończyła 26 lat,
 • która ukończyła 65 lat,
 • która w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazła się w sytuacji zagrożenia lub poniosła straty,
 • która jest w ciąży.

 

Uprawnieni mogą uzyskać informacje m.in. w zakresie: prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, spraw karnych, spraw administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, spraw rodzinnych, prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

Zapraszam do skorzystania z darmowych porad prawnych

Piotr Pośpiech – Starosta Kluczborski

 

Zapraszamy na warsztaty do Muzeum

Harmonogram szkoleń dla rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w  Kluczborku zaprasza rolników z powiatu kluczborskiego do udziału w szkoleniach informacyjnych dotyczących składania wniosku o przyznanie płatności na 2018 rok za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus.

Lp.

Miejsce

Termin

Godzina

1.

Restauracja & Hotel JOANNA

Ligota Górna 1

27.02.2018

10:00

2.

Urząd Gminy Lasowice Wielkie,

 Lasowice Wielkie 99A

05.03.2018

10:00

3.

Urząd Miejski w Wołczynie,

Wołczyn, ul. Dworcowa 1

06.03.2018

10:00

4.

Urząd Miejski w Byczynie,

Byczyna, ul. Rynek 1

09.03.2018

9:00

5.

Urząd Miejski w Kluczborku,

Kluczbork, ul. Katowicka 1

12.03.2018

10:00

Oldboje szczypiorniści zagrali po raz 15-sty w Kluczborku

Już po raz 15 na obiektach OsiR-u, na boisku piłki ręcznej w Kluczborku spotkali się zawodnicy, sympatycy i kibice szczypiorniaka.. 24 lutego 2018 r. odbył się jubileuszowy Turniej Oldboyów w Piłce Ręcznej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta Kluczborka.
Ten jubileuszowy turniej odbył się w gronie byłych zawodników z województw opolskiego, łódzkiego i wielkopolski tj: MKS Wieluń, Tęcza Kościan, Stal Zawadzkie, 4 ever Young Grodków i gospodarzy Metal Kluczbork.
Turniej wygrał zespół 4 ever Young Grodków, drugie miejsce przypadło Stali Zawadzkie a brąz wywalczył Metal Kluczbork. Najlepszym strzelcem turnieju został Dariusz Lech z Metalu Kluczbork.

Zobacz galerię zdjęć z turnieju: https://www.facebook.com/pg/Kluczbork/photos/?tab=album&album_id=1546256872090762 
Tradycje szczypiorniaka kluczborskiego to czasy lat 70 i 80- tych XX wieku, kiedy to pod batutą J. Zielińskiego, J. Szopy grał i funkcjonował na parkietach III ligi Metal Kluczbork, przez szeregi klubu przewinęła się liczna grupa zawodników na czele z braćmi A. K. Rychel, J. K. Kotarscy, M. Mularczyk, D. Lech, G. Raisch, J. Szewczyk, I. Krakowiak, J. Wilk, J. Paluch i inni.
Po likwidacji sekcji piłki ręcznej w Metalu próby odbudowy szczypiorniaka podejmuje wraz z młodzieżą były zawodnik I.Krakowiak w szkolnym klubie Baszta.
Środowisko piłki ręcznej, byli zawodnicy od piętnastu lat organizują spotkania oldboyów poprzez powołane Stowarzyszenie Szczypiorniak Kluczbork na czele z byłym zawodnikiem M. Mularczykiem organizatorem w ostatnich latach. Wspominając te 15 minionych lat warto wspomnieć, przypomnieć postać inicjatora i organizatora pierwszych turniejów śp. Andrzeja Rychla.
Korzystając z możliwości skreślenia tych kilku słów w imieniu członków stowarzyszenia piłkarzy ręcznych chcielibyśmy podziękować Burmistrzowi Jarosławowi Kielarowi za patronat i wsparcie imprezy, dyrektorowi OSIR -u A. Olechowi oraz wszystkim sympatykom, sponsorom i kibicom dzięki których ta impreza może odbyć się kolejny raz. 

Ze sportowym pozdrowieniem
Mirosław Mularczyk
 

Zostaw 1% w naszym regionie

W imieniu LGD "Dolina Stobrawy" gorąco zachęcamy wszystkie organizacje pożytku publicznego z powiatu kluczborskiego i gminy Olesno, które zbierają 1% podatku do włączenia się w akcję pt. "Zostaw 1% w naszym regionie". Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz.10.00 na kluczborskim rynku. Więcej informacji znajduje się na plakacie oraz na stronie internetowej i facebookowej Stowarzyszenia LGD "Dolina Stobrawy": http://dotacje.dolinastobrawy.pl/zapraszamy-do-wlaczenia-w-akcje-zostaw-1-w-naszym-regionie/

Uroczyste podsumowanie programu "Działaj Lokalnie" realizowanego przez Stowarzyszenie LGD "Dolina Stobrawy"

16 lutego odbyła się uroczysta gala podsumowująca program "Działaj Lokalnie" realizowany w 2017 roku przez Stowarzyszenie LGD "Dolina Stobrawy".

http://dotacje.dolinastobrawy.pl/galadl2017/

https://www.facebook.com/pg/dolina.stobrawy/
 

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza...

Zapraszamy na sportowo kulturalny weekend w Kluczborku

Zapraszamy na sportowo kulturalny weekend w Kluczborku. Już w sobotę od 10.00 do 15.00 na hali OSiR XV Turniej Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej. W niedzielę 4 marca zapraszamy wszystkich na VI Edycję Biegu Tropem Wilczym, który odbędzie przy hali kampusu w parku. Start biegu 1963 metry punktualnie o 12.00. Start na 5 km i 10 km o 13.30. Na całe rodziny czeka wiele atrakcji patriotycznych i nie tylko.

Ponadto zapraszamy w samo południe na wernisaż wystawy Sercem Malowane do kluczborskiego muzeum w dniu 4 marca 2018r.

Miłośników  muzyki disco zapraszamy w niedzielę o godz.16.00 na GALĘ DISCO - gwiazdami wieczoru będą Weekend oraz Piękni i Młodzi.

Kto chciałby przedłużyć sobie weekend to zapraszamy w poniedziałek 5 marca na spektakl teatralny "KŁAMSTWO" do kina BAJKA.

Mistrzostwa Okręgu Par w Brydżu Sportowym

Promocja Kluczborka na Olimpiadzie w Pjongczang

W dniu 28 lutego 2018r. podczas Sesji Rady Miejskiej w Kluczborku Burmistrz Miasta Kluczborka Jarosław Kielar oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kędzia wręczyli okolicznościowy puchar Panu Adamowi Sokołowskiemu za promocję Kluczborka na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pana Adama flaga Kluczborka wielokrotnie była pokazywana podczas relacji telewizyjnych, czy to podczas skoków narciarskich, czy też innych zimowych dyscyplin olimpijskich. 

Była to już kolejna olimpiada Pana Sokołowskiego, który jest wielkim miłośnikiem sportu i wielokrotnym Mistrzem Polski Kibiców Sportowych.  Pan Adam poinformował, że planuje uczestniczyć w kolejnych olimpiadach, oczywiście zawsze z flagą Kluczborka.

W imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Kluczbork serdecznie dziękujemy za promocję Kluczborka na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. 
 

Masz Głos – kawiarenka obywatelska zaprasza

Organizatorzy serdecznie zapraszają na spotkanie z Burmistrzem Kluczborka i Radnymi. Będziemy rozmawiać m. in. na temat regulacji dotyczących inicjatywy lokalnej.
Spotykamy się w dniu 5 marca 2018 roku o godzinie 11.00 w Kluczborku, Rynek-Ratusz, sala 17. Wstęp wolny.

Szanowni Państwo,
Akcja "Masz Głos" to ogólnopolska akcja angażująca obywateli oraz władze do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym. Jej celem jest zwiększenie zainteresowania mieszkańców udziałem w życiu publicznym oraz poczucia współodpowiedzialności wyborców i wybranych za decyzje podjęte w dniu głosowania. Gościem kawiarenki będzie Pan Grzegorz Wójkowski, ekspert akcji "Masz Głos". 
 
Mamy wpływ na to, co dzieje się w Naszej Gminie, możemy działać skuteczniej!
 
 
Więcej informacji: www.maszglos.pl 
 
 
Organizatorzy:
- Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego "Kobietom-Mammograf"
- Lokalna Grupa Działania "Dolina Stobrawy”

OGŁOSZENIE Burmistrza Miasta Kluczborka o naborze wniosków o udzielenie dofinansowania zadań z zakresu usuwania azbestu z terenu Gminy Kluczbork

Zapraszam wszystkich właścicieli nieruchomości* położonych na terenie Gminy Kluczbork (osób fizycznych i przedsiębiorców), którzy na swoich nieruchomościach posiadają wyroby zawierające azbest do składania wniosków o dofinansowanie na ich demontaż, odbiór i utylizację.

Wnioski o udzielenie dotacji na zadania związane z usuwaniem wyrobów zawierających azbest należy składać w terminie od dnia 12 marca 2018r. do dnia 10 kwietnia 2018r. w Urzędzie Miejskim w Kluczborku, ul. Katowicka 1 osobiście lub korespondencyjnie (decyduje data stempla). Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Druki wniosku i załączników można pobrać w Urzędzie Miejskim w Kluczborku, pokój nr 125 lub ze strony internetowej: www.kluczbork.eu – zakładka Ochrona Środowiska → Unieszkodliwianie azbestu.

Dofinansowanie może stanowić do 85% kosztów kwalifikowanych obejmujących demontaż, zbieranie (wyrobów wcześniej zdemontowanych), transport, unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. Pozostałe minimum 15% kosztów w/w zakresu poniesie właściciel nieruchomości, z której usunięte zostaną wyroby zawierające azbest. Właściciel nieruchomości pokrywa również wydatki związane z zakupem i montażem nowego pokrycia dachowego. Dotacje mogą być udzielane wyłącznie na zadania, które nie zostały zakończone przed dniem złożenia przez Gminę wniosku do WFOŚiGW.

W przypadku, gdy wniosek Gminy Kluczbork nie zostanie zakwalifikowany do realizacji – zadanie nie będzie realizowane. 

Dodatkowych informacji udziela Pani Agnieszka Wierzbicka, Urząd Miejski w Kluczborku, ul. Katowicka 1, pokój 125, tel. 77/418-14-81 wew. 228, agnieszka.wierzbicka@kluczbork.pl
 

Burmistrz
mgr inż. Jarosław Kielar

 • autor: Bożena Stempel, data: 2018-03-05

XV Mistrzostwa Województwa Opolskiego Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej

3 marca w hali OSiR odbyły się Jubileuszowe XV Mistrzostwa Województwa Opolskiego Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: Urząd Miejski w Kluczborku, Gmina Olszanka, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Gmina Ozimek oraz Urząd Miejski w Nysie. Mecze odbywały się w systemie każdy z każdym. Turniej wygrała drużyna Urzędu Miejskiego z Kluczborka w składzie (Kazimierz Dubowiecki, Jacek Podoliński, Łukasz Smereka, Ligenza Tomasz, Damian Woźny, Adrian Czarnecki, Glomb Norbert, Okaj Ryszard, Andrzej Kamiński, Zapotoczny Ryszard oraz Grzegorz Zator). Drugie miejsce zajęła Gmina Olszanka, a trzecie Urząd Miejski w Nysie.

 • autor: Maciej Knapa

Kilkaset osób pobiegło Tropem Wilczym w Kluczborku - RELACJA

W minioną niedzielę w Kluczborku zorganizowany został po raz czwarty Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". W tej imprezie sportowej ale i zarazem patriotycznej wzięło udział ponad 400 osób, dorosłych i dzieci. Wielką atrakcją cieszył się bieg o symbolicznej długości 1963 m., w którym wzięły udział dzieci, młodzież jak i całe rodziny. Bieg ten ma ideę symboliki związaną z datą śmierci ostatniego partyzanta antykomunistycznego podziemia i aktywną manifestacją upamiętnienia bohaterstwa społeczeństwa polskiego tamtych dni. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkową koszulkę i medal. Dla wszystkich uczestników biegów organizatorzy przewidzieli „partyzancką grochówka”, pokaz sprzętu wojskowego szwadronu Skorpion oraz pokaz sprzętu bojowego i ratownictwa medycznego reprezentacji Wojska Polskiego 10 Brygady Logistycznej z Opola. Impreza zakończyła się biegiem na dystansie 5 km i 10 km, w których w sumie wzięło udział 191 biegaczy.

Zwycięzcy w następujących kategoriach:

5 km:
Gruca Jarosław (Olesno Biega) 18:13,
Lewandowska Karolina (Kluczborska Grupa Biegowa) 22:43

10 km:
Dyduch Damian (KS Gepard Kępno) 35:09,
Pisula Paulina (Kluczborska Grupa Biegowa) 44:06

Szczegółowe wyniki na stronie zmierzymyczas.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na:

facebook.com/kluczbork

zmierzymyczas.pl

facebook.com/photoakuku

facebook.com/videozoom

facebook.com/O Kluczborku inaczej

Tegorocznymi organizatorami Biegu Tropem Wilczym w Kluczborku byli: Gmina Kluczbork, Starostwo Powiatowe w Kluczborku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kluczborku, Kluczborski Obwód Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza.

 

I Charytatywny Maraton Zumby

Zapraszamy na I Charytatywny Maraton Zumby na hali OSiR w Kluczborku. Impreza , z której cały dochód zostanie przekazany na leczenie  Artura Kaczora,  odbędzie się w niedzielę 11 marca 2018r, start g. 14.00.

Dziękujemy partnerom społecznym

Ogromną popularnością cieszą się wdrożone w 2014 roku programy: „Kluczbork dla rodziny+” oraz „Gmina Kluczbork dla Seniora”. Na przestrzeni ostatnich miesięcy zwiększyła się liczba partnerów, którzy udzielają rabatów posiadaczom kart.

Burmistrz Miasta Kluczborka Jarosław Kielar w imieniu mieszkańców Gminy Kluczbork składa serdeczne podziękowania wszystkim firmom i instytucjom za zaangażowanie w programy. Jednocześnie zapraszamy nowe firmy i instytucje do udziału w programach.

 • podziękowanie partnerom społecznym

Biblioteka zaprasza ..

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-03-07
 • plakat.gry.17.03
  plakat.gry.17.03
 • autor: Jarosław Nazarkiewicz

Wystawa pt. „Sercem malowane – twórcze pasje kobiet”

Wystawa pt. „Sercem malowane – twórcze pasje kobiet” jest dostępna dla zwiedzających do końca marca br w Muzeum im. J. Dzierżona w Kluczborku, ul. Zamkowa 10.

Wystawa po raz 16. prezentuje prace wykonane przez mieszkanki powiatu kluczborskiego. Są to rysunki, prace malarskie, rzeźby, obrazy igłą malowane (haftowane), tomiki poezji i rękodzieło artystyczne – zabawki, ozdoby, stroiki świąteczne...

Integralną częścią tegorocznej wystawy jest ekspozycja „Sercem malowane – Różowa Aleja - kluczborskie uroczysko”, która powstała z okazji 10-lecia nadania nazwy Różowa Aleja alejce nad stawem przy ul. Kościuszki w Kluczborku.

Autorzy prac: (wraz z Autorami wystawy Różowa Aleja):

Krystyna Adaszyńska, Wierzbica Górna

Elwira Barabasz, Kluczbork

Regina Baranowska, Kluczbork

Barbara Bednarska, Kluczbork

Maria Bogus, Bogacica-Krężel

Jan Bogus, Bogacica-Krężel

Monika Bortkiewicz, Kluczbork

Ewa Celmerowska, Ligota Dolna

 Agnieszka Chrobot, Kluczbork

 Ewa Czyżewska-Czech, Kluczbork 

 Małgorzata Daczyńska, Kluczbork 

 Iwona Derkowska, Kluczbork 

 Helena Folmer, Kluczbork

 Barbara Golińska-Gallovič, Roszkowice

 Helena Gumkowska, Kluczbork

 Grażyna Pindelska-Jarosz, Kluczbork

 Bożena Kansy, Krzywiczyny

Jozefa Kłosek, Kluczbork

 Aleksandra Konstańciuk, Kluczbork

 Wanda Krupicka, Kluczbork

 Wacława Kucharska, Kluczbork

 Urszula Lemańska, Kluczbork

 Jolanta Łowicka, Kluczbork

 Mirosława Makowska, Kluczbork

 Paweł Martyniuk, Kluczbork

 Renata Miskala, Chocianowice

 Barbara Mitka, Kluczbork

 Beata Polanowska, Kluczbork

 Cecylia Puchała, Kluczbork

 Danuta Woźniak-Ryńca, Kluczbork  

 Zofia Solecka, Kluczbork 

 Ewa Gutkowska-Surowiec, Kluczbork

 Barbara Surowiec, Kluczbork

Katarzyna Sypko – Kubicka, Kluczbork

 Barbara Ślesińska, Żabiniec

 Joanna Urbaniak, Kluczbork

 Anna Wiączyk, Laskowice

 Maria Widziszowska, Kluczbork

 Joanna Wydmuch, Kluczbork

 Grażyna Zawadzka, Kluczbork

 Ewa Zgadzaj-Martyniuk, Kluczbork – komisarz wystawy

 Regina Żylak, Kluczbork

Nad wystawą patronat przyjęli: starosta kluczborski, burmistrzowie: Kluczborka, Byczyny, Wołczyna, wójt Lasowic W.

a patronat medialny: NTO, Kulisy Powiatu, Spiker.

Kiermasz Wielkanocny

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-03-09
 • Plakat Kiermasz Wielkanocny 2018
  Plakat Kiermasz Wielkanocny 2018
 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-03-09

Zostaw 1% w Gminie Kluczbork

Składając zeznania podatkowe możesz wesprzeć cenne inicjatywy społeczne w naszej Gminie.

Zebrano ponad 6 tys. zł dla Arturka na I Charytatywnym Maratonie Zumby

Ponad 300 osób bawiło się  na I Charytatywnym Maratonie Zumby na hali OSiR w Kluczborku. Cały dochód – ponad 6 500 zł. został przekazany na leczenie Artura Kaczora z Kluczborka. Dziękujemy wszystkim organizatorom i instruktorom za tak wspaniałe święto tańca w Kluczborku:

Patrycja Pietrzykowska i Aleksandra Protter składają serdeczne podziękowania dla tych, którzy pomogli w organizacji tego eventu, ufundowali nagrody oraz zadbali o to, aby wam się nie nudziło:

- Marszałek województwa opolskiego - pan Andrzej Buła
- Burmistrz miasta Kluczborka - pan Jarosław Kielar 
- Starosta Kluczborski - pan Piotr Pośpiech 
- Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji - pan Andrzej Olech 
- Dyrektor PSP nr 5 w Kluczborku - pan Marek Tobiasz
- Rodzice i uczniowie z PSP nr 5 w Kluczborku
- Firma nagłośnieniowa Jacek i Krzysztof Pietrzykowscy 
- fotograf - Barbara Lutzner 
- Studio Reklamy Next - Krzysztof Cichy
- Drukarnia Kluczdruk
- piekarnia Bagietka - Jan Podgórski
- cukiernia Godyla
- grupa Delicpol
- hotel Spałka
- Sommer Residence
- Nowy Strych 
- Werona Catering
- NeoClean - Mateusz Kwieciński
- Jerzy Frycowski
- NordOil - Roman Kucharkowski
- BeautyWay - Natalia Cyba 
- gabinet kosmetyczny Beata Paprota 
- Nails& Ladies Joanna Matysek 
- Podo-Med Małgorzata Cyrek
- Kameleon - pracownia Fryzjerska
- Fizjo Centrum
- Avon Polska
- Mary Kay
- Cool Budka 
- NaturHouse 
- PM International
- kwiaciarnia Kamelia - Donata Gieselbert
- Kołacz na okrągło
- hurtownia Ada 
- firma Samar 
- Xel - odżywki sportowe 
- Spółdzielnia socjalna 3 Kultury
- Akademia Twórczej Zabawy AKUKU!
- Rafałowi Radzioch

Oraz instruktorom na najwyższym poziomie:
- Karolina Berezowska
- Jan Bielawski
- Michał Marzec
- Ewelina Wychowaniec
- Kasia Bąk
- Ania Fer
- Agata Hojeńska
- Ania Strzałkowska-Radzioch

Obszerna relacja na stronie: https://www.facebook.com/pg/wydarzysiewkluczborku/photos/?tab=album&album_id=939868192846868

Zapraszamy na KONCERT JAGODA KRZEMIŃSKA i PRZYJACIELE

Zapraszamy na pierwszy mecz MKS Kluczbork w rundzie wiosennej

Zapraszamy wszystkich kibiców na pierwszy mecz MKS Kluczbork w rundzie wiosennej. W piątek 16 marca o g.18.00 na stadionie miejskim nasz klub zmierzy się z Wartą Poznań. 

 • mecz MKS Kluczbork

Podpisanie porozumienia o partnerstwie na rzecz edukacji cyfrowej

We wtorek 13.03.2018 zostało podpisane długo oczekiwane Porozumienie o partnerstwie na rzecz edukacji cyfrowej. W ramach ogólnopolskiego projektu „e-Mocni cyfrowe umiejętności realne korzyści” dorośli mieszkańcy gminy Kluczbork, w tym seniorzy i osoby niepełnosprawne, na spotkaniach prowadzonych przez specjalistów otrzymają możliwość praktycznego zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje Internet.

Dzięki podpisanemu Porozumieniu uczestnicy projektu zyskują możliwość bezpłatnego uczestnictwa w cyklu szkoleń z umiejętności posługiwania się komputerem bądź smartfonem i wykorzystywania nowoczesnych technologii internetowych w życiu codziennym. Zainteresowanie szkoleniami jest na tyle duże, że pierwsze grupy  ćwiczebne mają już wykorzystane limity miejsc.

Stronami Porozumienia są: Gmina Kluczbork, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kluczborku, Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z zaburzeniami Psychicznymi „Nadzieja”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy”.

Osobiste zgłoszenia do projektu  „e-Mocni cyfrowe umiejętności realne korzyści” przyjmowane są w siedzibach Partnerów lub poprzez wysłanie sms do koordynatora, którym na terenie gminy Kluczbork jest pan Dariusz Mazurczak, kom. 606 474 399.

Projekty zgłoszone do II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Zobacz jakie projekty w subregionie obejmującym: powiat kluczborski, oleski i namysłowski zgłoszono do II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie wszystkie zadania sprawdzane są pod kątem formalnym i merytorycznym. Listę zadań dopuszczonych do głosowania zostaną ogłoszone do 6 kwietnia.

 • marszałkowski budżet obywatelski

Mecz piłki siatkowej o mistrzostwo II ligi mężczyzn

Zapraszamy na mecz piłki siatkowej o mistrzostwo II ligi mężczyzn.

 • mecz piłki siatkowej o mistrzostwo II ligi mężczyzn

Pchli Targ

Zapraszamy na kolejny Pchli Targ w Kluczborku. 

Więcej informacji na profilu wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/Pchlitargkluczbork/

KLASA SPORTOWA O PROFILU PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT NA ROK SZKOLNY 2018/2019

„ KLASA SPORTOWA O PROFILU PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT NA ROK SZKOLNY 2018/2019”

Jeżeli Twoja córka lubi SPORT, EMOCJE, DOBRĄ ZABAWĘ DOŁĄCZ DO NAS !!!

- Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Korczaka w    Kluczborku nabór do klasy IV,

- Deklaracja zgłoszenia do pobrania: www.psp2.kluczbork.pl

- Kontakt bezpośredni z Trenerami: 604-095-641, 607-456-308

„CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE, BĄDŹ PIERWSZA”

Gmina Kluczbork ogłasza otwarty nabór na partnera spoza sektora finansów publicznych

Gmina Kluczbork ogłasza otwarty nabór na partnera spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w związku z planowanym ubieganiem się Gminy Kluczbork o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Działania 9.1 Rozwój edukacji Poddziałania 9.1.1 Wsparcie kształcenia ogólnego Osi IX Wysoka jakość edukacji RPO WO 2014-2020.

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe EDUKO 2018

SPOTKANIE INFORMACYJNO-SZKOLENIOWE EDUKO 2018
w ramach realizacji projektu "Edukacja kulturowa Opolszczyzny - Eduko 2016-2018"
4 kwietnia o godz. 10.00 
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Sala Orła Białego
Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne "Ostrówek"
ul. Piastowska 14

Udział w spotkaniu jest wymogiem formalnym, niezbędnym do ubiegania się o środki finansowe w konkursach „Opolskie EDUKO 2018”, które będą ogłoszone w 2018 r. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza dostępnego na stronie:
www.rejestracja.eduko.opole.pl
 

 • autor: Grzegorz Błażewski, data: 2018-03-23

Trwa IV edycja programu grantowego "Decydujesz, pomagamy" - prosimy o wsparcie!

Przypominamy, że trwa IV edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”, do którego mogą się zgłaszać aktywni mieszkańcy, organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, działające na terenie całego kraju. W tej edycji programu, aż trzy organizacje, z każdego mikroregionu, zostaną nagrodzone grantami o wysokości 5000zł, 3000zł oraz 1000zł. To niezwykła okazja, aby pomóc wspieranym przez Państwa organizacjom oraz ułatwić możliwość rozwoju ich działalności.

#Dzielmy się tym, co dobre!

Jak zdobyć grant?

Do 30 marca 2018 roku aktywni mieszkańcy, ale też przedstawiciele takich instytucji, jak świetlice środowiskowe, domy pomocy czy oddziały Caritas, mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich lokalnym otoczeniu poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tesco.pl/pomagamy  

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów, jury wybierze po trzy projekty, które przejdą do otwartego głosowania. Lista projektów zostanie ogłoszona 27 kwietnia. W praktyce każda organizacja, która dojedzie do etapu głosowania zwycięży, jednak to liczba głosów, oddanych przez klientów Tesco, przesądzi o wysokości grantu.

Czego mogą dotyczyć inicjatywy?

Działania mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które aktywni mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę. Dotychczas Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując 2,15 mln złotych organizacjom społecznym. Przykłady projektów znajdują się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy

Zachęcam do obejrzenia filmu o programie: https://www.youtube.com/watch?v=Azlb7uywsWo

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy

Tagi Pracy - OHP

  • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-03-26
 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-03-26

Trwa nabór do Szkoły Liderów

Ogłaszamy nabór do Szkoły Liderów, którą organizujemy dla mieszkańców naszej LGD (z wyłączeniem miasta Kluczborka).

Szkolenie dotyczyć będzie budowania zespołu, narzędzi pracy lidera, rozwoju osobistego w pracy lidera. Na naszej stronie znajduje się karta zgłoszeniowa, szczegółowy harmonogram i tematyka spotkań. Na zgłoszenia czekamy do 3 kwietnia 2018r.

Szkoła liderów skierowana jest do: aktywnych mieszkańców, sołtysów, członków rad sołeckich, liderów grup odnowy wsi, członków zarządów stowarzyszeń wiejskich, osób które chciałyby zaangażować się w aktywne działania społeczne na wsi.

Zapraszamy do udziału, naprawdę warto!
Szczegóły na naszej stronie: http://dotacje.dolinastobrawy.pl

III Mistrzostwach Polski w Tańcu Dzieci Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych

Serdecznie zapraszamy na III Mistrzostwach Polski w Tańcu Dzieci Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych, które odbędą się w dniu 7 kwietnia 2018 r. (sobota) w Kluczborku. Imprezę poprowadzi Pani Iwona Pavlović jurorka w programie "Taniec z Gwiazdami".
Zapraszam do odwiedzenia  strony www.talentkluczbork.pl, gdzie umieszczone są informacje dot. Mistrzostw.

Organizatorem Mistrzostw jest Stowarzyszenie Rozwoju i Wspierania Osób Uzdolnionych Artystycznie „TALENT” z Kluczborka.

Zapraszamy na spotkanie PRZEZORNY SENIOR

Stowarzyszenie Wolontariat 50+ „Senior dla Seniora” serdecznie zaprasza na spotkanie PRZEZORNY SENIOR, które poświęcone będzie bezpieczeństwu osób starszych. Spotkanie odbędzie się w dniu 9 kwietnia br. (poniedziałek) o godzinie 16.30 w  sali konferencyjnej Ratusza w Kluczborku, Rynek 1.

Uczestnicy spotkania poznają swoje prawa jako konsumenci. Otrzymają wskazówki, jak się chronić przed nieuczciwymi praktykami handlowymi. Ponadto omówione zostaną sytuacje, w jakich najczęściej osoby starsze stają się ofiarami przestępstw. Seniorzy dowiedzą się, jak uniknąć zagrożeń i niebezpiecznych sytuacji.

Spotkanie poprowadzą Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów Pan Janusz Kuliberda oraz asystent ds. prasowo - informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku Pan Dawid Gierczyk.

Międzynarodowy Turniej Rycerski

 • turniej rycerski

Cudowne wydarzenie w kinie Bajka i w cudownym celu

Pragniemy podziękować za chwile wielkich wzruszeń i niesamowitych emocji dostarczonych podczas koncertu charytatywnego pn. „Jagoda Krzemińska i Przyjaciele dla „Nadziei”, który odbył się w kinie „Bajka” w Kluczborku w dniu 03.04.2018r. W czasie koncertu wystąpili utalentowani artyści: Jagoda Krzemińska, Amelia Lewandowska, Julia Klimek, Wojciech Chałupka, Przemysław Chałupka, Jakub Wyciślik, Antoni Pikuta oraz Lennard Czakaj. Wszyscy artyści zagrali charytatywnie.

Dziękujemy także za pomoc i wsparcie w organizacji koncertu – osobom, dzięki którym mogliśmy być świadkami tak pięknego wydarzenia - Panu Burmistrzowi Jarosławowi Kielarowi, Panu Andrzejowi Olechowi oraz Pani Katarzynie Juranek-Mazurczak.

Podczas koncertu zebrano kwotę: 3,377,00 zł (datki z puszek oraz darowizn), która w całości zostanie przekazana na działalność statutową Stowarzyszenia „Nadzieja”.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kluczborku

Utrudnienia w ruchu od Rynku do ul. Skłodowskiej

Gmina Kluczbork informuje, że od dnia 16.04.2018 r do 30.06.2018 r. na odcinku od Rynku do ul. Skłodowskiej będą prowadzone roboty budowlane. Za utrudnienia przepraszamy.

 • zawiadomienie utrudnienia w ruchu

Nabór kandydatów na rzeczoznawców do szacowania wartości rynkowej zwierząt, produktów pochodzenia zwierzęcego, pasz oraz sprzętu w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych

Nabór kandydatów na rzeczoznawców do szacowania wartości rynkowej zwierząt, produktów pochodzenia zwierzęcego, pasz oraz sprzętu w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych.

 

Na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z dnia 30 lipca 2009r. w sprawie rzeczoznawców wyznaczonych przez powiatowego lekarza weterynarii do przeprowadzenia szacowania ( Dz. U. z 2009r. nr 142 poz. 1161),

 

Burmistrz Miasta Kluczborka ogłasza nabór kandydatów na rzeczoznawców do szacowania wartości rynkowej zwierząt, produktów pochodzenia zwierzęcego, pasz oraz sprzętu w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych.

Zgodnie z wyżej wymienionym rozporządzeniem na rzeczoznawców mogą zostać powołane osoby, które:

 1. posiadają wykształcenie rolnicze wyższe lub średnie, lub
 2. ukończyły studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, lub
 3. posiadają co najmniej wykształcenia średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3- letni staż pracy w gospodarstwie   rolnym, lub
 4. ukończyły co najmniej zasadniczą szkołę zawodową lub dotychczasową szkołę zasadniczą kształcącą w zawodach rolniczych i posiadają co najmniej 3-letni staż  pracy w gospodarstwie rolnym, lub
 5. ukończyły zasadniczą szkołę zawodową lub dotychczasową szkołę zasadniczą kształcącą w zawodach innych niż rolnicze i posiadają co najmniej 5 – letni staż pracy w gospodarstwie rolnym
 6. mają miejsce zamieszkania na terenie gminy Kluczbork


W przypadku szacowania w gospodarstwach rolnych, w których jest prowadzona produkcja metodami ekologicznymi, rzeczoznawca powinien dodatkowo posiadać wiedzę praktyczną

w zakresie prowadzenia gospodarstwa rolnego, w którym jest prowadzona taka produkcja. Wniosek o powołanie rzeczoznawcy powinien zawierać:

 1. imię i nazwisko
 2. adres zamieszkania
 3. adres do korespondencji
 4. informacje o wykształceniu

Ponadto do wniosku należy dołączyć:.

 1. kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie kandydata na rzeczoznawcę – poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem,
 2. oświadczenie kandydata na rzeczoznawcę o posiadanym stażu pracy w gospodarstwie rolnym – jeżeli jest wymagany,
 3. oświadczenie kandydata na rzeczoznawcę o posiadanym doświadczeniu w prowadzeniu gospodarstwa rolnego, w którym jest prowadzona produkcja metodami ekologicznymi – jeżeli jest wymagane.
   

Oświadczenia oraz dokumenty wymienione w pkt 1, 2 i 3, składane pod rygorem odpowiedzialności karnej wynikającej z Art.233. § 1 Kodeksu Karnego.

 

Rzeczoznawcy przysługuje wynagrodzenie za godzinę szacowania w wysokości 1/120 przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród

z zysku za rok poprzedni ogłaszanego w drodze obwieszczenia przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Wynagrodzenie wypłaca powiatowy lekarz weterynarii ze środków przeznaczonych corocznie w ustawie budżetowej na zwalczanie chorób zakaźnych zwierząt.

 

Miejsce składania wniosków: Wymagane dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kluczborku lub przesłać za pośrednictwem poczty pod adres: Urząd Miejski w Kluczborku, ul. Katowicka 1 , 46-200 z dopiskiem „Nabór na rzeczoznawców do szacowania wartości rynkowej zwierząt , produktów pochodzenia zwierzęcego, pasz oraz sprzętu w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych”

Termin składania wniosków: Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 kwietnia 2018r.

 

Jednocześnie informujemy, że z wnioskiem o powołanie na rzeczoznawcę mogą wystąpić również:

 1. sołtys lub
 2. izba rolnicza lub
 3. związek zawodowy rolników lub
 4. organizacja społeczno-zawodowa rolników, lub
 5. izba gospodarcza o zasięgu krajowym, utworzona przez grupy producentów rolnych i ich związki oraz przedsiębiorców wykonujących działalność przetwórczą lub handlową w zakresie produktów lub grupy produktów, produktów których mowa w przepisach o grupach producentów rolnych i ich związkach, lub
 6. grupa producentów rolnych i ich związek w rozumieniu przepisów o grupach producentów rolnych i związkach.

Zapraszamy na spektakl FORINER

18 i 19 kwietnia o godzinie 20:00 w Kluczborskim Domu Kultury przy ulicy Mickiewicza 5 odbędzie się spektakl Foriner.

Jest to monodram Igora Hiszczyńskiego mieszkańca Kluczborka. Autor dwanaście lat był poza granicami naszego kraju, gdzie w Londynie zdobywał doświadczenie i wiedzę aktorską. Napisany przez Igora Hiszczyńskiego monodram jest jego wycinkiem z życia, opowiada o dzieciństwie, dorastaniu I samotności jaką doświadczył w Londynie.

 • spektakl foriner

Szachy i Politechnika łączą pokolenia

 • Turniej szachowy

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kadetek

Różowa Aleja w Kluczborku - dywan z krokusów - duma Kluczborczan

Piękny kobierzec z krokusów cieszący Kluczborczan od miesiąca - to efekt inicjatywy obywatelskiej w Kluczborku realizowanej przez 10 lat przez Stowarzyszenia Regionu Kluczborskiego "Kobietom Mammograf".
Przy wsparciu finansowym darczyńców, a zwłaszcza Burmistrza Kluczborka, Starosty Kluczborskiego, a także Burmistrza Wołczyna, Pana Zdzisława Sarnickiego, Pani Notariusz i in. posadzono tysiące cebulek krokusów wzdłuż Różowej Alei. Dzięki wspólnej pracy Kluczborczan - dorosłych i uczniów - upiększony został rekreacyjny zakątek naszego miasta. Teraz efekt jest imponujący!
 

Ewa Zgadzaj-Martyniuk, prezes

Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego "Kobietom-Mammograf"

 

"Zdrowie dla wszystkich" - hasło przewodnie Światowego Dnia Zdrowia 2018

Spotkanie otwarte nt. Zdrowie dla wszystkich - działania podejmowane w powiecie kluczborskim odbyło się w kawiarence obywatelskiej w dniu 9 kwietnia 2018 roku. Gośćmi kawiarenki były Panie: Urszula Pękala Duda piastująca urząd Wicestarosty Kluczborskiego oraz Pani Ewa Stala konsultantka Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kluczborku. 

Kawiarenkę obywatelską w Kluczborku prowadzi Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego "Kobietom - Mammograf" realizując program ogólnopolskiej akcji "Masz Głos".

Informacje:

www.maszglos.pl

Organizatorzy spotkania:

Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego "Kobietom - Mammograf"

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kluczborku

Podróż studyjna z Doliną Stobrawy

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” zaprasza do uczestnictwa w podróży studyjnej organizowanej z myślą o aktywizacji społeczności wiejskiej, a skierowanej do aktywnych mieszkańców, lokalnych liderów, animatorów życia na wsi, prezesów stowarzyszeń, czy sołtysów z terenu pięciu gmin: Kluczbork (z wyłączeniem miasta Kluczborka), Wołczyn, Lasowice Wielkie, Byczyna i Olesno.

Celem podróży jest prezentacja dobrych praktyk warmińsko-mazurskich  wsi tematycznych o profilu związanym z: kulturą, przyrodą, tradycją i rękodziełem, uzyskanie wiedzy na temat zakładania i funkcjonowania wiosek tematycznych wraz z przykładami.

Podróż odbędzie się  w dniach 18-20 maja 2018r.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w podróży uczestniczyć będzie mogło maksymalnie  po dwóch przedstawicieli miejscowości z terenu LGD „Dolina Stobrawy”. Dodatkowym kryterium wyboru będzie wykazanie się aktywnym działaniem na rzecz swojej miejscowości i aktywnością we współpracy ze Stowarzyszeniem LGD „Dolina Stobrawy”.

Zapraszamy do uczestnictwa w podróży. Szczegóły na: www.dolinastobrawy.pl

Kluczbork w programie TVP 1 Zakochaj się w Polsce

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Kluczborku, którego premiera ogólnopolska już w najbliższą sobotę 14 kwietnia o 10.00 na TVP1 w programie "Zakochaj się w Polsce".

Zaproś rodzinę, znajomych i wszystkich przyjaciół, aby zobaczyć jak piękny jest Kluczbork i okolice.

Zobacz zwiastun programu

 • Kluczbork w tvp 1

Galeria Osobistości Ziemi Kluczborskiej

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-04-11

Jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej Halowej w Świebodzicach

W dniu 7 kwietnia w Świebodzicach odbył się jubileuszowy X Turniej  Piłki Nożnej Halowej Ośrodków Kuratorskich Apelacji Wrocławskiej. Na 11 zespołów Ośrodek Kuratorski z Kluczborka ze wsparciem Świetlicy "Parasol" zajął I miejsce zdobywając puchar oraz czek na 4000 zł.

Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców został zawodnik z Kluczborka – Adam Garbicz, który strzelił aż 22 bramki. Adama wspierali  Wojtek, Piotr, Gracjan, Michael, Oskar , Dawid, Tomasz.

Na zdjęciach  Kluczborski Golden Team, a także trener drużyny kurator Piotr Rewienko, kurator Beata Kuchno oraz Kurator Okręgowy w Opolu  - Rafał Sitarz.

„Aktywni- Samodzielni -Szczęśliwi ”

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Kluczborku w partnerstwie z gminą Kluczbork informuje o realizacji projektu pn. „Aktywni- Samodzielni -Szczęśliwi ”- aktywizacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnością i zaburzeniami psychicznymi, dotkniętych lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej VIII – Integracja społeczna, Działanie – 8.2 Włączanie społeczne.
Projekt skierowany jest do 30 osób z niepełnosprawnością w wieku aktywności zawodowej, zamieszkałych na terenie pow. kluczborskiego.

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-04-12

Zawody wędkarskie na zbiorniku retencyjnym (14-15.04.2018r.)

W dniach 14-15 kwietnia br. na zbiorniku retencyjnym odbędą się zawody wędkarskie (Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie gruntowej), które organizuje Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w siedzibą w Opolu. W związku z tym wystąpią pewne ograniczenia, np. ze względu na bezpieczeństwo zawodników i mieszkańców wstrzymany będzie ruch rowerowy na alei wokół zbiornika na czas rozgrywania zawodów.

 

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.

 

Kolejne zawody wędkarskie na zbiorniku odbędą się: 26-27 maja, 24 czerwca, 2 września i 14 października br.

 • autor: Ewa Bukowska, data: 2018-04-12

„Pan Tadeusz" w kinie Bajka Pokaz rekonstruowanego filmu

Zapraszamy do kina Bajka na seans zrekonstruowanego cyfrowo, przedwojennego filmu  „Pan Tadeusz” reż. Ryszard Ordyński, 1928, 124 minuty

Uroczysta premiera filmu odbyła się 9 listopada 1928 roku w Warszawie w 10. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.   

Projekcji towarzyszy multimedialna wystawa: przewodnik po niezwykłej historii filmu – od chwili jego realizacji, poprzez dramatyczne losy trzech ocalałych po wojnie, ale niekompletnych kopii aż po czasy współczesne, w których za pomocą najnowocześniejszych technik cyfrowych możliwa była jego digitalizacja i rekonstrukcja. Wystawa prezentuje unikatowe materiały ze zbiorów Filmoteki Narodowej i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Konsultacje społeczne odnośnie Kluczborskiego Budżetu Obywatelskiego

Zapraszamy do konsultacji organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działające na terenie Gminy Kluczbork projektu uchwały Rady Miejskiej w Kluczborku w sprawie Kluczborskiego Budżetu Obywatelskiego.

Konsultacje trwają od 21 do 30 kwietnia 2018r.

Uwagi i wnioski dotyczące konsultowania uchwały można przesyłać pod adres sekretarz@kluczbork.pl w okresie od 21 kwietnia 2018r. do 30 kwietnia 2018r.

Rozgrywki II ligi tenisa stołowego sezonu 2017/18

W imieniu Stowarzyszenia Ludowy Zespół Sportowy Kujakowice zapraszamy na mecz II ligi tenisa stołowego sezonu 2017/18: LZS Blyss Kujakowice vs  Skarbek Tarnowskie G., który odbędzie się 20.04.2018 (piątek) o godz. 18.00 w Hali Sportowej Gimnazjum w Chocianowicach

Bądź BLISKO. Zapraszamy do obejrzenia Rozmowy Dnia w TVP 3 Opole

Bądź BLISKO. Zapraszamy do obejrzenia Rozmowy Dnia w TVP 3 Opole, której tematem głównym była aplikacja BLISKO funkcjonująca w Gminie Kluczbork od ponad roku. Wszystkich, którzy nie posiadają jeszcze aplikacji, zapraszamy do instalacji. BLISKO jest bezpłatne i informuje o zagrożeniach i najważniejszych wydarzeniach w Gminie Kluczbork. Bądź BLISKO.

Zobacz na TVP 3 Opole

Więcej o aplikacji: www.kluczbork.eu

 • rozmowa dnia tvp 3 opole

Zobacz film o Kluczborku w programie TVP 1 "Zakochaj się w Polsce"

Jeżeli jeszcze nie zakochałeś się w Kluczborku i nie oglądałeś ogólnopolskiej premiery na TVP1 to obejrzyj film o naszym mieście w programie "Zakochaj się w Polsce - Kluczbork".

Zobacz film

 • film o kluczborku

Komunikaty WIOŚ

XLV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów Młodszych

Gmina Kluczbork przyznała 1.300.000 zł dla organizacji pozarządowych.

Burmistrz Miasta Kluczborka Jarosław Kielar  przyznał niemal 1.300.000,- zł dla kluczborskich organizacji pozarządowych w 2018 roku.

Pomoc społeczna w latach 2018-2019   - 500.000,-

Caritas Diecezji Opolski  ej – 340.000,-

Caritas Diecezji Opolskiej „Przygotowywanie posiłków” – 75.000,-

Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio – 75.000,-

Stowarzyszenie wolontariat 50+ „Senior dla seniora” – 10.000,-

Profilaktyka antyalkoholowa – 125.000,-

Stowarzyszenie Klub Abstynenta Dziewięćsił -  50.000,-

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  - 39.000,-

Kluczborskie Stowarzyszenie ZAWSZE RAZEM  -  2.000,-

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Profilaktyki EMAUS - 25.600,-

Kluczborski Klub Wspinaczkowy ZAWRAT - 2.300,-

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Fabryka Zmian”  - 6.100,-

Rozwój kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – 162.973,-

Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki „IRYS” „ Jest w muzyce orkiestr wielka siła” – 70.000,-

Stowarzyszenie Rozwoju i Wspierania Osób Uzdolnionych Artystycznie „Talent” „Taniec z Gwiazdkami” – 5.000,-

Parafia Rzymskokatolicka MBWW   „XX Festyn Rodzinny” - 5.000,-

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów „14-ty Dzień Inwalidy-Emeryta” – 6.000,-

Uniwersytet Trzeciego Wieku  „Rozwój kultury wśród mieszkańców Kluczborka” – 3.768,-

Lokalna Grupa Działania "Dolina Stobrawy" „VIII Opolski Jarmark Folkloru” – 5.000,-

Caritas przy Parafii NSPJ „Rozwój kultury, przedsięwzięcia kulturalne wśród dzieci i młodzieży” – 3.000,-

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Profilaktyki Emaus „Rozwój kultury wśród mieszkańców Miasta i Gminy Kluczbork realizowany przez Klub Emaus w Kluczborku” – 6.000,-

Polski Związek Niewidomych  „Spotkania integracyjne” – 1.200,-

Kluczborskie Stowarzyszenie Zawsze Razem „Pogłębiamy kulturę grą w szachy i brydża” – 2.505,-

Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Bąków „Nasza wieś nasz wspólne dobro” – 3.000,-

Związek Kombatantów Rzeczypospolitej i Byłych Więźniów Politycznych „Rozwój kultury wśród mieszkańców miasta i gminy Kluczbork w zakresie kultury, ochrony kultury i dziedzictwa narodowego” – 2.000,-

Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki IRYS „Imprezy artystyczne i kulturalne dla mieszkańców Miasta i Gminy Kluczbork” – 10.000,-

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Maciejów MIODOWA KRAINA TRADYCJA I KULTURA grubymi nićmi szyta – „Maciejowskie Miodu Smakowanie” – 6.000,-

Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego „Kobietom-Mammograf”  „Promuj z nami zdrowy tryb życia” – 5.000,-

Akademia Świadomości AHIMSA – „Festiwal Kultury Indyjskiej – Kluczbork 2018” – 5.000,-

Parafia Ewangelicko-Augsburska „Koncerty muzyczne w kościele Zbawiciela” – 5.000,-

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej  „Niepodległa kultura” – 6.000,-

Kościół Zielonoświątkowy  Spektakl „Bramy Nieba i Płomienie Piekła” - 2.000,-

Stowarzyszenie Przyjaciół Jedynki „Kulturalny czas wolny” – 2.000,-

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci „Kluczborska Dwójka”  „Muzyka łączy pokolenia” – 2.000,-

Polskie Towarzystwo Kulturalne „Kolory kultury” walory regionu – 2.500,-

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Fabryka Zmian”  „Rękodzielnia cykl warsztatów i spotkań z zakresu rękodzieła artystycznego” – 5.000,-

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – 486.500,-

Kluczborski Klub Wspinaczkowy ZAWRAT  - 2.500,-

Akademia Świadomości AHIMSA – 3.500,-

Stowarzyszenie Rozwoju i Wspierania Osób Uzdolnionych Artystycznie TALENT   – 2.000

Akademia Piłkarska MŁODY MKS Kluczbork - 3.500,-

Miejski Klub Sportowy – 200.000,-

Kluczborski Klub Karate  - 30.000,-

UKS „Jedynka” – 24.000,-

UKS „MICKIEWICZ” – 23.000,-

UKS „STOBRAWA” – 15.000,-

ULKD BOGDAŃCZOWICE  - 5.000,-

LZS KUJAKOWICE – 15.000,-

Gminny Związek „Ludowe Kluby Sportowe” – 140.000,-

UKS „JUNIOR” – 16.000,-

UKS BASZTA – 7.000,-

Działania na rzecz osób niepełnosprawnych – 24.000,-

Stowarzyszenie Rodziców, Przyjaciół Dzieci i Młodzieży, Osób ze Specjalnymi Potrzebami przy Publicznym Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku – 9.000,- 

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „NADZIEJA” – 9.000,-

Kluczborskie Stowarzyszenie Pomocy Sprawnym Inaczej MUMINKI – 6.000,-

Łącznie Gmina Kluczbork przyznała organizacjom w 2018 roku dotacje w wysokości 1.298.473,-

Gmina Kluczbork na w najbliższym czasie ogłosi kolejne 2 konkursy ofert:

Wypoczynek dzieci i młodzieży – 15.000,-

Programy wychowawcze dla dzieci i młodzieży – 20.000,-

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 25 kwietnia 2018
Imieniny:
Marka, Jarosława, Erwiny
«kwiecień 2018»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Banery

blisko_prawy3
Kino_Bajka
Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
Stobrawskie Centrum Seniora
baner toplayer
Aplikacja Blisko