Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami

Treść strony

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - wykaz sobót na 2018 rok

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Niniejszym informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie przyjmował odpady od mieszkańców w dniu 13 stycznia 2018r. Natomiast w dniu 6 stycznia 2018r. będzie nieczynny.

Przepraszamy za zmianę terminu, natomiast w kolejnych miesiącach odpady będą przyjmowane na dotychczasowych zasadach
w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Wykaz sobót na rok 2018:

-13 styczeń

-3 luty

-3 marzec

-7 kwiecień

-5 maj

-2 czerwiec

-7 lipiec

-4 sierpień

-1 wrzesień

-6 październik

-3 listopad

-1 grudzień

 

 

 • autor: Katarzyna Grzyb

Gala Noworoczna

Burmistrz Miasta Kluczborka zaprasza na Galę Noworoczną, która odbędzie się  21 stycznia 2018 (niedziela) o godz. 17.00 w hali OSiR w Kluczborku, ul. Mickiewicz 10.

To wyjątkowa muzyczna podróż poprzez największe światowe perełki muzyki klasycznej i popularnej. Wybrzmią między innymi takie przeboje, jak „La donna e mobile”, „O sole mio”, „Time to say good bye” oraz najpiękniejsze arie i duety. Podczas koncertu przewidziane są występy taneczne.

 • Gala Noworoczna

26 Finał WOŚP

 • wielka orkiestra świątecznej pomocy

Zapraszamy na najbliższe wydarzenia w Kinie Bajka

Informacja dot. zmiany terminu składania wniosku

Burmistrz Miasta Kluczborka informuje, że w związku z nowelizacją ustawy o gospodarce nieruchomościami  ( Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 z późn. zm. )  wprowadzona została zmiana odnośnie terminu składania wniosku o udzielenie 50% bonifikaty od opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości przeznaczonej na cele mieszkaniowe lub wykorzystywanej na te cele.

Zgodnie z art. 74 ust. 1 ww. ustawy wniosek o udzielenie bonifikaty należy złożyć w terminie do dnia 1 marca roku, za który opłata jest wnoszona. 

 • autor: Irena Świderska, data: 2018-01-08

Ferie Zimowe 2018 w Gminie Kluczbork

Przedstawiamy ofertę zajęć dla dzieci spędzających ferie zimowe w Gminie Kluczbork. Spośród propozycji spędzania wolnego czasu są zabawy połączone z nauką, zajęcia plastyczne, taneczne i sportowe. Dzieci na pewno nie będą się nudzić. Zapraszamy na zajęcia organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kluczborski Dom Kultury oraz Miejską i Gminną Bibliotekę.

 • ferie w muzeum 2018

Zaproszenie na Ligę Tenisa Stołowego uczniów

 • plakat zaproszenie na Ligę Tenisa Stołowego uczniów

Rozgrywki II ligi tenisa stołowego sezonu 2017/18

 • plakat

Informacja dla mieszkańców Kluczborka o utrudnieniach związanych z remontem ul. Krakowskiej i ul. Piłsudskiego

W związku z remontem nawierzchni chodnikowo ulicznej w Kluczborku ul. Krakowska i ul. Piłsudskiego informujemy, że od dnia 08 stycznia 2018 r. mogą wystąpić utrudnienia dla mieszkańców. Prace remontowe związane będą z wymianą przyłączy wodociągowych i modernizacją węzłów zasuw na istniejących sieciach wodociągowych.

Informacje nt. powołania Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego II kadencji

Szanowni Państwo,

Marszałek Województwa Opolskiego informuje, że dobiega końca I kadencja Forum Młodzieży Województwa Opolskiego i zgodnie z procedurą zostanie powołane Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego.

Forum będzie działać na terenie województwa, jego kadencja potrwa dwa lata.   Marszałek Województwa Opolskiego powoła od dwudziestu do czterdziestu członków Forum. Kandydatem może być każdy przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta, Gminy lub Powiatu, działającej na obszarze województwa opolskiego, przy czym do Forum może być powołanych max. 2 członków tej samej rady. Kandydatem może być również osoba indywidualna w wieku od 13 do 20 lat zamieszkała na terenie Województwa, nie przynależąca do Rady. Kandydat na członka Forum będzie miał za zadanie zaproponowanie rozwiązania zadania  problemowego, znajdującego się w elektronicznym formularzu zgłoszeniowym (formularz google). Przy wyborze kandydatów zespół powołany przez Marszałka Województwa Opolskiego będzie zwracał uwagę na kreatywność, sposób podejścia do problemu, faktyczną możliwość realizacji zaproponowanego działania oraz osiągnięcie efektu w realizacji zadania.

Szczegóły zgłaszania kandydatów i funkcjonowania Forum w załączonym Zarządzeniu nr 3/2018

1. Ogłoszenie o naborze członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego

2. Załącznik 1: link do formularza zgłoszeniowego na członka Forum Samorządu Województwa Opolskiego

https://docs.google.com/forms/d/1ohaPstBCPmwB-3DGjZBJTiDBxdZ5eHI_M9mjtb9g0kY/viewform?edit_requested=true

3. Załącznik nr 2 – zgoda na kandydowanie na członka Forum

4. Załącznik nr 4 – lista poparcia dla kandydata na członka Forum

Poniżej link do ogłoszenia o naborze członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego:

http://bip.opolskie.pl/2018/01/ogloszenie-o-naborze-czlonkow-forum-mlodziezy-samorzadu-wojewodztwa-opolskiego-ii-kadencji/

 

Szczegóły zgłaszania kandydatów do Zespołu ds. wyłonienia członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego:

 1. Ogłoszenie o naborze do Zespołu ds. wyłonienia członków Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego
 2. Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów do Zespołu ds. wyłonienia członków Forum Młodzieży Województwa Samorządu Województwa Opolskiego

 

Monika Jodko

Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

ul. Piastowska 14

45 – 082 Opole

tel. 77 54 16 417

m.jodko@opolskie.pl

www.opolskie.pl

 

 • autor: Jarosław Nazarkiewicz, data: 2018-01-11

Informacje o projekcie "Od pomysłu do biznesu"

Od pomysłu do biznesu – kompleksowe wsparcie dla 72 kobiet w wieku 29+ z woj. opolskiego przygotowujące do założenia i efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej

Od pomysłu do biznesu
Wejście lub powrót na rynek pracy niejednokrotnie związany jest z wieloma przeciwnościami, tym bardziej jeśli masz pomysł na swój własny biznes, a nie wiesz od czego zacząć. Przy wykorzystaniu środków unijnych może to być łatwiejsze niż sądziłaś do tej pory.

Jak to działa?
Kompleksowo wspieramy Twoją inicjatywę od założenia działalności gospodarczej po jej rozwój, poprzez bezzwrotną dotację i profesjonalne wsparcie szkoleniowo- doradcze z różnych obszarów biznesu i rozwoju zawodowego.  Dopasujemy się do Ciebie pod względem godzin i miejsca prowadzonych szkoleń. Zapewnimy również opiekę dla Twoich dzieci, podczas gdy Ty będziesz rozwijać swoje umiejętności biznesowe.

Zyskujesz:

 • indywidualnie dopasowany zakres wsparcia biznesowego (warsztaty i doradztwo) prowadzący do skutecznej realizacji własnych pomysłów na Biznes oraz osobistego (w formie coachingu indywidualnego i grupowego) prowadzący do przygotowania stabilnego i mocnego gruntu do zmiany życiowej związanej z założeniem firmy
 • opiekę dedykowanego doradcy prowadzącego przez okres 12 miesięcy od założenia firmy
 • monitoring merytoryczny i formalno-rachunkowy przez pierwsze 12 miesięcy
 • bezzwrotne wsparcie finansowe na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w wysokości 23390 zł (dla min. 80 % Uczestniczek)
 • wsparcie pomostowe w wysokości do 1000 zł miesięcznie (przez okres pierwszych 6 miesięcy dla wszystkich a przez okres kolejnych 6 miesięcy dla 80 % uczestniczek)
 • rozbudowaną informację zwrotną na temat własnych predyspozycji do prowadzenia biznesu oraz wykonalności własnego pomysłu na biznes

Program kierowany jest do kobiet które:

 • ukończyły 30 rok życia
 • aktualnie są bierne zawodowo lub są zarejestrowane w urzędzie pracy
 • zamieszkują na terenie Województwa Opolskiego
 • chcą spróbować swoich sił w prowadzeniu własnej firmy przez minimum 12 miesięcy
 • nie prowadziły działalności gospodarczej minimum przez 12 miesięcy przed przystąpieniem do konkursu
 • 50 % miejsc zarezerwowanych jest dla osób z obszarów wiejskich o najtrudniejszej sytuacji rozwojowej tj. następujących gmin: Wołczyn, Domaszowice, Radłów, Zębowice, Zawadzkie, Kietrz, Baborów, Pawłowiczki, Lubrza, Korfantów, Łambinowice, Skoroszyce, Kamiennik, Świerczów, Lubsza i Branice.
 • plakat

Zapraszamy na warsztat refleksyjny

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” serdecznie zaprasza mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju LGD „Dolina Stobrawy” na warsztat refleksyjny, dotyczący realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD „Dolina Stobrawy”. Celem spotkania jest bieżąca analiza procesu wdrażania oraz jego efektów i zmian w otoczeniu Lokalnej Strategii Rozwoju. 
Dwudniowy warsztat zostanie przeprowadzony w dniach: 22.01.2018r. (godz.: 16:00-18:30) oraz 29.01.2018r. (godz.: 16:00-18:30) w sali konferencyjnej kluczborskiego Ratusza, I piętro (Kluczbork, Rynek 1). Zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę internetową www.dolinastobrawy.pl, na której do 17.01 br. pojawią się informacje dotyczące realizacji finansowej i rzeczowej LSR oraz funkcjonowania LGD.
Prosimy o potwierdzenie udziału w warsztacie do dnia 18.01.2018r. pod nr tel.: 77 413 11 38 lub mailowo na adres: biuro@dolinastobrawy.pl.

26 FINAŁ WOŚP - BYŁA MOC, SZALEŃSTWO I KOLEJNY REKORD

W niedziele 14 stycznia 2018 roku na kluczborskim Rynku, tak , jak w całej Polsce odbył się 26 Finał WOŚP.

Rekordowa kwota zebranych pieniędzy, rozliczonych przez Bank Spółdzielczy to 64.826,81 zł. Kwota jest aż o 20 tys. większa niż w 2017 roku, gdzie nazbierano 44.600,99zł.

Na scenie zaprezentowali się młodzi wykonawcy: Kuba Łatka( perkusja), Igor Paluszczak (keyboard) i Konrad Kleszcz ( perkusja). Podczas kwesty odbyły się tez liczne koncerty, wystąpił: Arach, PeaceMaker, The Bad Sleep Well oraz gwiazda wieczoru Z.B.U.K.U.

Ponadto było wiele innych atrakcji: zespół breakdance Przemysław Petion i Przyjaciele, fire show,pokaz pierwszej pomocy, wozy strażackie OSP, wystawa motocykli USA, grill i kawiarenka, fotobudka COOL BUDKA oraz malowanie twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg Kluczborskiej Grupy Biegowej z zawodnikami MKS Kluczbork oraz ochotnikami. Nie mniejsze emocje wzbudziło morsowanie w basenie członków Klubu Foczka. Między koncertami odbyły się licytacje znakomicie poprowadzone przez Panią Monikę Kluf, darczyńcy „zasypali” kluczborski Sztab ogromna ilością gadżetów.

Nie sposób wymienić wszystkich ale zalała nas prawdziwa fala dobroci. Wszystkim darczyńcom i sponsorom, bez wsparcia których nie byłoby możliwe osiągnąć tak wiele serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także firmie PROMEDIA za transmisję finału WOŚP.

Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie Sztab chce złożyć: Burmistrzowi Kluczborka i Urzędowi Miejskiemu w Kluczborku. Wszystkim 96 wolontariuszom, prowadzącym: Natalii i Adamowi oraz osobom pomagającym w 26 Finale WOŚP w Kluczborku za zaangażowanie, wielkie serce i pozytywną energię.

Sztab WOŚP Kluczbork

Małgorzata Wołkonowska, Beata Gargula, Jarosław Paluch

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronach: 

Oficjalny Facebook Kluczborka - kliknij

Kluczborska Grupa Biegowa: tutaj relacja

WOŚP Kluczbork: tutaj relacja

Foto-Luk:  tutaj relacja cz.1   tutaj relacja cz.2

V LIGA TENISA STOŁOWEGO

W dniu 13 stycznia 2018, w PSP w Bogacicy, uczniowie szkół podstawowych rozpoczęli rywalizację w ramach V Ligi Tenisa Stołowego.  W pierwszym z pięciu turniejów wystartowało 29 miłośników ping ponga. Zawodnicy grający przy tenisowych stołach wykazali się dużymi umiejętnościami gry w tenisa stołowego, a mecze  często kończyły się po wyrównanej walce. Cały turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze, w duchu  fair play.  Przy tak dużej frekwencji warto organizować takie turnieje, a widać, że zainteresowanie tenisem stołowym w naszej gminie jest duże.

Szkolenia z języka angielskiego

Chcesz być bardziej konkurencyjny na rynku pracy?
Chcesz zdobyć certyfikat TOEIC, który jest rozpoznawalny przez firmy na całym świecie? Jest na to sposób! Już dziś na terenie województwa opolskiego, w tym na terenie gminy Kluczbork ruszyła rekrutacja do szkoleń z języka angielskiego!

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 17 stycznia 2018
Imieniny:
Antoniego, Jana, Rościsława
«styczeń 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Banery

blisko_prawy3
Kino_Bajka
Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
baner toplayer
gala noworoczna