Urząd Miejski w Kluczborku

Wyszukiwarka:

Sonda

Sonda
weź udział w ankiecie
Jaki zespół chcesz usłyszeć podczas Dni Kluczborka 2013 (Support przed Gwiazdą)
ankieta zakończona
B.R.O.
4%
Bethel
1%
Cisza jak ta
1%
Dom o Zielonych Progach
2%
Junior Stress
3%
KaeN
5%
Lemon
12%
Leniwiec
12%
My Riot
2%
Pezet
20%
Piotr Jurkowski i Sam Wiesz Kto
23%
Ras Luta
3%
Retrospective
1%
Tabasko
7%
Tabu
2%
Tune
2%
oddane głosy: 2078

Banery

Powszechny Spis Rolny
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Wybierz zespół na Dni Kluczborka 2013! Support przed Gwiazdą.

Weź udział sondzie i wybierz zespoły na kluczborską scenę muzyczną!

Zasady są proste. Spośród zaprezentowanych w sondzie zespołów na podstawie największej ilości zdobytych głosów - wybierzemy support dla piątkowej gwiazdy Dni Kluczborka 2013. Głosowanie trwa do 13. stycznia do godz. 23:00. Do dzieła!

Głosować można w sondzie po lewej stronie poniżej.

 

 • -

B.R.O.

B.R.O - właściwie Jakub Birecki (rocznik 1992). Jeden z najzdolniejszych polskich raperów młodego pokolenia, swoją przygodę z rapem zaczął jako dziecko wsłuchując się w brzmienia preferowane przez starszego brata - w związku z czym rap towarzyszył mu od najmłodszych lat. Pierwszy poważny materiał wypuszczony przez B.R.O to rok 2009, gdy wspólnie z producentem Pulsem zaprezentowali krążek 'Univers Story' - undergroundowy album hip-hop'owy, w którym oprawą wokalną zajął się B.R.O, natomiast za linię melodyczną całego krążka odpowiada Puls, a za mix oraz mastering odpowiedzialny był Dj Blend. Materiał nagrany został w klimacie "dirty south" jednak utrzymany w polskich realiach.

oficjalna strona: http://www.facebook.com/nextlvl / źródło: http://www.wielkiejol.com/artists/bro /

 • -

Bethel

Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka.
Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia.
Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób.
W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków. Dziś na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie.
Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. Ponad 300 koncertów po całej Polsce i za granicami państwa mówi samo za siebie. Przełomowy  moment to trasa POSITIVE BETHEL TOUR 2010, która liczyła 80 koncertów.

/ źródło: http://www.bethel.art.pl/newbethel/zespol/ /

 • -

Cisza jak ta

"Cisza Jak Ta to nowoczesne i przebogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina. Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom nadając jednak zupełnie nowe, młode, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i saksofonu  oblicze. Trzy gitary i delikatna perkusja są dopełnieniem muzycznego całokształtu.  To Kraina Łagodności w najlepszym wydaniu. Ponad 50 autorskich utworów, 5 płyt i ponad 300 koncertów zagranych przez 9 lat działalności artystycznej świadczą o potencjale grupy, i skłaniają do poznania ich muzycznych światów. Koncerty Ciszy Jak Ta prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości - "spiritus movens" życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach. W warstwie tekstowej, poza pieśniami autorskimi -  Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian czy Jonasz Kofta. A wszystko prezentowane ze smakiem, pasją i energią, która udziela się publiczności i szczelnie wypełnia sale koncertowe. Zapraszamy do świata Ciszy! "

/źródło: http://www.ciszajakta.art.pl/zespol.html /

 • -

Dom o Zielonych Progach

Niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest...

Na pewno członkowie grupy, która za nazwę przyjęła tytuł pięknego wiersza Kazimierza Węgrzyna, wychowywali się na piosenkach swoich wielkich poprzedników i w jakiś sposób były one dla nich wzorem. Na pewno też, zajmując od parunastu lat ważne miejsce na muzyczno-poetyckiej scenie, są ich następcami i kontynuatorami, choć zdążyli wypracować swoją własną, niepowtarzalną drogę. Nie porywając się na ryzykowne porównania, można stwierdzić z całym przekonaniem, że piosenki „Domu” weszły do kanonu utworów, które można usłyszeć na szlaku, w schroniskach czy przy ognisku. Często nikt już nie pamięta autora czy wykonawcy, a Gór mi mało czy Zostanie tyle gór doczekały się wielu wersji. To chyba najlepszy dowód popularności i jakości piosenki, gdy „idzie w lud” i staje się jego własnością.

/źródło: http://dom.art.pl/zespol /

 • -

Junior Stress

Pochodzący z Lublina Junior Stress to jeden z najbardziej popularnych młodych artystów w Polsce, łączący jamajski klimat reggae i dancehall z polskimi tekstami.
/ źródło: https://www.facebook.com/juniorstress /

 • -

KaeN

KaeN (ur. 4 lipca 1988 w Sanoku) - polski raper, tworzy od 2000 roku. Członek formacji RSA Konqrent. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Brakujący Element, Jagła oraz V!ruS. Charakterystyczną cechą wizerunku rapera jest czarna maska, budząca skojarzenia z Jasonem Voorheesem - bohaterem amerykańskiego horroru pt. "Piątek, trzynastego" (1980) w reżyserii Seana S. Cunninghama.

/źródło informacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/KaeN / źródło zdjęcia: http://www.t-mobile-music.pl/newsy/artysci/miejcie-na-niego-oko-kaen,9526.html /

 • -

LemON

Zespół LemON powstał zaraz po telefonie informującym o zakwalifikowaniu się do Must Be The Music :) Pomysł na wspólne granie powstał w głowie Igora, Łemka, który wychowany w łemkowskiej rodzinie, śpiewający od zawsze a obecnie studiujący wokalistykę jazzową skąd został przekazany Adamowi Horoszczakowi ( kuzyn Igora ), niesamowicie inteligentnemu i zdolnemu człowiekowi, który również wychowany w łemkowskiej rodzinie nasączony był muzyką, pomysł i chęć grania zaowocował w znalezienie prawdziwych wirtuozów instrumentu. Skrzypek Andrzej Olejnik, perkusista Piotr Budniak i basista Piotr Kołacz.

 • -

Leniwiec

Leniwiec gra melodyjną, czadową mieszankę punk-rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.
W maju 2001 po sześciu latach działalności ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił Leniwca na Przystanek Woodstock.

/źródło: http://www.leniwiec.eu /

 • -

My Riot

My Riot to zespół, który narodził się jako kolaboracja online pomiędzy Glaca, leaderem Sweet Noise i producentem breakbeat'owym z Sopotu, ukrywającym się pod pseudonimem Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiędzy Los Angeles i Sopotem przyszedł czas na finalizowanie płyty w Polsce w studio Noise Inc.
Dwa lata pobytu Glacy w L.A. to nie tylko projekt Serce, założony z Toshi Kasai (produkcja: Melvins, Fripp, Adam Jones), ale również nauka produkcji i sound designem u Steve"a Dudy,  producenta i programisty, który ma na koncie prace z Nine Inch Nails, Tomem Lee i obecnie Deadmau5. Ten czas to również album Nothing's Matter M.T.void projektu Glacy i JustinaChancellora z grupy Tool.

/źródło: http://www.myriotband.com/biografia / https://www.facebook.com/myriotband

 • -

Pezet

Pezet - właściwie Paweł Kapliński, urodzony w Warszawie 18 kwietnia 1980 roku. Ma na swoim koncie osiem płyt - trzy powstałe we współpracy z Onarem, pod szyldem Płomień 81: "Na zawsze będzie płonął", "Nasze dni" oraz "Historie z sąsiedztwa", 4 projekty solowe: "Muzyka Klasyczna", "Muzyka Poważna", "Muzyka Rozrywkowa", "Muzyka Emocjonalna" oraz wspólny album ze swoim bratem Małolatem "Dziś w moim mieście", który ujrzał światło dzienne 1 października 2010.

/źródło: https://www.facebook.com/pezet8 /

 • -

Piotr Jurkowski i Sam Wiesz Kto

Piotr Jurkowski i Sam Wiesz Kto, to formacja powstała w 2011 roku. Założona z inicjatywy basisty Bartosza Miruckiego i wokalisty Piotra Jurkowskiego. Ich wspólna przygoda rozpoczęła się w eliminacjach do opolskich Debiutów w 2011 roku, podczas których się poznali. Do wspólnego projektu zaprosili opolskich gitarzystów, Jacka Halabę oraz Bartłomieja Przygrodzkiego oraz oleskiego perkusistę; Mateusza Pilota, z którymi to w listopadzie rozpoczęli swoją muzyczną przygodę jako zespół Sam Wiesz Kto. Zespół tworzy swoje własne utwory, stanowiące niezwykle ciekawą i wybuchową mieszankę energii i muzyki przez duże M. Solidny warsztat muzyczny zdobywany na wyższych uczelniach muzycznych oraz rzadko spotykana świeżość cechuje materiał, który stał się pretekstem do nagrania wspólnie pierwszego nagrania demo zrealizowanego w HOME Studio w Kłobucku oraz przymiarki do debiutanckiej płyty.

Jak mówią o sobie, grają funk - rocka z elementami popu. Ich koncerty to nie tylko dawka dobrej technicznie muzyki, ale i ogromne show dzięki niecodziennej charyzmie wokalisty.

/źródło: https://www.facebook.com/PJiISamWieszKto /

 • -

Ras Luta

Ras Luta - ur. 1982 w Kartuzach na Pomorzu wokalista, aranżer, autor tekstów. Na scenie od 2004 roku, obecnie posiada kontrakt z niezależną wytwórnią muzyki ulicznej PROSTO. Muzyczne początki Luty to współpraca z lokalnymi zespołami reggae i soundsystemami w Toruniu. Jego pierwsze profesjonalne nagrania ukazały się na albumie producenckim Marka "MMF" Bogdańskiego, lidera łódzkiego Dredsquadu. Po r
ozstaniu się z soundsystemem Bogdańskiego podejmuje wspólpracę z Eastwest Rockers, co owocuje dwoma albumami studyjnymi i wieloma nieoficjalnymi wydawnictwami, głownie w sieci.

/źródło: https://www.facebook.com/RasLuta /

 • -

Retrospective

Każdy zespół posiada własną, unikalną historię. Ewoluowanie i rozwijanie swoich umiejętności jest podstawą tworzenia, kreowania własnego muzycznego zakątka. Podobnie było z zespołem Retrospective.

/źródło: http://www.retrospective.pl /

 • -

Tabasko

Projekt Tabasko został zawiązany 10 lat temu przez O.S.T.R, Kochana i DJ Haema. Zżytą przez 10 lat koncertowania ekipę zasilił w zeszłym roku beatboxer Zorak oraz wsparli Holendrzy Chris i Jaap tworzący kolektyw producencki Killing Skills.

/źródło: https://www.facebook.com/TabaskoEkipa /

 • -

Tabu

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrali prawie pół tysiąca koncertów, wygrali najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrali 3 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album Endorfina został wydany w tym roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Zyskał również wiele przychylnych opinii wśród dziennikarzy muzycznych.

Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie u nich również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Są również rozpoznawalni poza granicami naszego kraju, szczególnie w Czechach. Kapela jest też współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae - Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

/źródło: http://www.tabu.band.pl /

 • -

Tune

Polska grupa rockowa określana jako art rockowa. Powstała w 2008 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Adama Hajzera i basisty Leszka Swobody. W 2011 roku do zespołu dołączył finalista polskiej edycji Must Be The Music wokalista grupy KamieńKamieńKamień - Jakub Krupski.

Grupa zyskała przychylność krytyków dzięki niekonwencjonalnym zestawieniom instrumentalnym, oraz stylistycznym. Epicki, psychodeliczny koncept, zastosowanie akordeonu w hermetycznej stylistyce rocka progresywnego, symfoniczne brzmienia, oraz współpraca z kojarzonym z muzyką popową wokalistą wyróżnia zespół na tle innych związanych z tym gatunkiem.

W 2011 roku ukazał się debiutancki album grupy Lucid Moments, który zebrał doskonałe recenzje w Polsce (płyta roku, debiut roku) oraz za granicą.

W 2012 roku koncert grupy wyemitowany został w TVP Kultura oraz TVP2. Tego samego roku zespół wziął udział w konkursie 4 edycji muzycznego show Must By The Music i ostatecznie dostał się do finałowej grupy uczestników programu.

/źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tune#cite_note-3 /
https://www.facebook.com/TuneBand

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 1 grudnia 2020
Imieniny:
Edmunda, Blanki, Natalii
«grudzień 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 4dzień: 5dzień: 6
dzień: 7891011dzień: 1213
141516171819dzień: 20
21222324252627
282930dzień: 31

Banery

ZdalnaSzkoła
Wnioskowanie online o odpis aktu stanu cywilnego
Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
blisko_prawy3
Kino_Bajka
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/
Stop Smog