Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Kino "Bajka" rozpoczyna swój kolejny rozdział

Uroczystość otwarcia, pełną „efektów specjalnych” przygotowanych przez Artystów Gminnej Szkoły Muzycznej w Kluczborku, Kluczborskiego Domu Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury, w reżyserii Katarzyna Juranek-Mazurczak, potwierdza, iż w nowym starym kinie, dawna „Bajka” rozpoczyna swój kolejny rozdział. Pełna widownia jest sygnałem, że mieszkańcy Kluczborka łączą radość z ukończenia inwestycji z nadzieją, na to, że Kino Bajka będzie ważnym miejscem na mapie kulturalnej miasta i powiatu, gdzie „duch łączył się tu z przestrzenią”, miejscem wymiany myśli i tworzenia relacji.
„Nowe życie w starym kinie” film Barbary Lutzner z Pracowani Artystycznej Format B w Kuniowie był pierwszym, który miał premierę przy pełnej widowni. Opowiada o przeszłości „Bajki” i budynku, w którym tworzono kulturę przed stu laty oraz o odważnych decyzjach władz miejskich. O połączeniu przeszłości z przyszłością, której symbolem stały się miękkie, czerwone fotele.
Obiekt zaprojektowała pracownia architektów Jarosław Wala i Marek Wala, a ich pracę w życie wprowadziła firma budowlana Wiktora Poloczka i Krzysztof Poloczka. Nad wszystkim czuwał Eugeniusz Kinas, kierownik budowy, scenę - co ciekawe - za darmo wykonała firma Athletic z Kluczborka. A całość, z ramienia urzędu miejskiego nadzorowała Krystyna Krężel, naczelnik wydziału gospodarki.
Można rezerwować bilety online, na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji i odebrać je, płacąc w kasie.
W weekendy bilety będą kosztować 16 zł (bilet normalny) i 14 zł (ulgowy). W tygodniu za bilety normalny zapłacimy 14 zł, a za ulgowy 12 zł. Właściciele kart dla rodziny i kart seniora zapłacą 8 zł w weekend i 7 zł w pozostałe dni tygodnia. Na wszystkie wydarzenia, z adnotacją „wstęp wolny”, wymagana jest rezerwacja miejsca.
Poza repertuarem kinowym już 15 października odbędzie się spektakl teatralny „Co może jeden człowiek”, w którym zagra Jan Nowicki, bilety w cenie 25 zł. 20 października zaplanowano Koncert Szkól Muzycznych – wstęp wolny, 23 października wysłuchamy koncertu jazzowego Grzegorza Nagórskiego – wstęp wolny, 29 października odbędzie się Ogólnopolska konferencja medycyny paliatywnej, a na 30 października zaplanowano Spektakl „ Światło” Maliny Prześlugi -  wstęp wolny. Z kolei 13 listopada odbędzie się Koncert Orkiestry Dętej z Łowkowic, a 19 listopada  LABirynt, teatr dla najmłodszych, przedstawi projekt dla dzieci od 0 do 4 roku życia. Na 24 listopada zaplanowano Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, a dzień później wystawiony zostanie „Mąż i żona” Aleksandra Fredry, w reżyserii Piotra Wawera, spektakl w wykonaniu Kompani Teatralnej Mamro z Warszawy.
 

Więcej zdjęć na: www.facebook.com/KinoBAJKA

« wstecz

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 18 lutego 2019
Imieniny:
Konstancji, Symeona, Alberta
«luty 2019»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Banery

blisko_prawy3
Kino_Bajka
Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/
Czyste powietrze