Urząd Miejski w Kluczborku

Nawigacja:

Wyszukiwarka:

Banery

Poprawa jakości gospodarki wodno-ściekowej dla gminy Kluczbork
Termomodernizacja UM w Kluczborku
Nowy System Gospodarki Odpadami
RODO

Treść strony

Podpisanie umowy na wykonanie ostatniego odcinka OBWODNICY KLUCZBORKA

W dniu 10 sierpnia 2018r. o godz.11.00 Gmina Kluczbork podpisała umowę z wykonawcą – firmą Larix Sp.z o.o  na wykonanie ostatniego odcinka OBWODNICY KLUCZBORKA, który połączy rondo w Smardach z rondem w Kluczborku przy ul. Byczyńskiej. Burmistrz Miasta Kluczborka Jarosław Kielar podkreślił fakt, że dokładnie w 10-tą rocznice oddania I odcinka obwodnicy podpisano umowę na ostatni etap. Kluczbork jest jednym z niewielu miast w Polsce, które realizuje tak wielką inwestycję z własnego budżetu. Łączne wydatki na budowę wszystkich odcinków obwodnicy wyniosą ponad 52 mln zł, z czego 40% to pozyskane  dotacje z programów unijnych i krajowych.

Koszt budowy ostatniego odcinka wynosi 19 448 417,58 PLN, a wysokość dofinansowania to 9,2 mln zł. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.
Rozpoczęcie prac sierpień 2018r. Zakończenie prac do 30.04.2020.

W imieniu Gminy Kluczbork umowę podpisali Burmistrz Miasta Kluczborka Jarosław Kielar wraz z Skarbnikiem Gminy Piotrem Lewaldem. Ze strony wykonawcy umowę podpisał Janusz Sowa właściciel i prezes Larix Sp. z o.o.

 

  • Podpisanie umowy na wykonanie ostatniego odcinka OBWODNICY...
  • Podpisanie umowy na wykonanie ostatniego odcinka OBWODNICY...
  • Podpisanie umowy na wykonanie ostatniego odcinka OBWODNICY...
  • Podpisanie umowy na wykonanie ostatniego odcinka OBWODNICY...
  • Mapa obwodnicy

Inwestycja obejmuje m.in.: budowę obwodnicy Kluczborku od km 6+523,15 do 7+901,38(łączna długość odcinka 1,37 km) z jezdnią szerokości 2x3,25m i obustronnymi poboczami gruntowymi szerokości 2x1,50m, budowę włączeń do zaprojektowanego ronda na skrzyżowaniu DK 42 w m. Kluczbork ul. Byczyńska, budowę wiaduktu drogowego nad torami PKP, budowę i przebudowę przepustów drogowych, budowę dróg gospodarczych, budowę zjazdów na pola, budowę kanalizacji deszczowej, budowę chodników i ciągu pieszo-rowerowego, budowę oświetlenia, przełożenie i zabezpieczenie istniejących sieci energetycznych, budowę kanału technologicznego, budowę rowów drogowych. Projektowany odcinek stanowi IV etap budowy obwodnicy Kluczborka.
Początek etapu IV dowiązuje się do drogi krajowej nr 42 w m. Ligota Dolna skrzyżowaniem typu rondo, natomiast koniec odcinka dowiązuje się do drogi krajowej nr 42 w Kluczborku (ul. Byczyńska) skrzyżowaniem typu rondo. Obwodnica prowadzi ruch bezpośrednio do terenów inwestycyjnych - Podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się stref w Polsce. Rejon wokół m. Ligota Dolna jest terenem, na którym swoje siedziby ma wiele firm z różnych branż. Budowa nowej drogi znacznie ułatwi przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej, jej rozwój, a także zapewni dojazd do nowych terenów, na których można będzie budować nowe przedsiębiorstwa. Planowana inwestycja w m. Kluczbork ma na celu kompleksową budowę nowej drogi celem zapewnienia dogodnego dojazdu do terenów inwestycyjnych i poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego, korzystających z przedmiotowej trasy.

 

« wstecz

Kalendarium

Kalendarium
wydarzeń
Dziś jest 15 listopada 2018
Imieniny:
Alberta, Artura, Leopolda
«listopad 2018»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Banery

blisko_prawy3
Kino_Bajka
Nagrody certyfikaty i wyróżnienia gminy
Stobrawskie Centrum Seniora
https://www.pekao.com.pl/indywidualni/Wsparcie-Rodzin/
Czyste powietrze